Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
1. mar. 2021Albín
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračný záber na vianočnú atmosféru.
Ilustračný záber na vianočnú atmosféru.
22.12.2020 06:10 Zaujímavosti
Deväťročná Izabelka má pre vás odkaz. Toto je vraj skutočne dôležité, a to nielen na Vianoce
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
22.12.2020 06:10 Zaujímavosti

Deväťročná Izabelka má pre vás odkaz. Toto je vraj skutočne dôležité, a to nielen na VianoceIzabelka oslávila deviate narodeniny. A ak by ju vystihovalo jediné slovo, zaiste by to bol výraz princezná.


Áno, ja viem, s dievčaťom sa väčšinou spája rozprávková postava princeznej a zrejme každé sa na ňu túžilo viac či menej podobať.

 

Učarovala jej
V Izabelkinom príbehu zohrávajú úlohu najmä Snehulienka, Popoluška, Zlatovláska a nesmiem zabúdať ani na Morskú pannu, ktorá jej rovnako tak učarovala a vzbudila v nej obrovský  záujem.

 


Najviac to zrejme vykreslí odpoveď na otázku, čím by chcela byť, keď raz bude veľká, ktorú zvykla neraz opakovať.
„Budem buď doktorkou, alebo tou Morskou pannou."
 

Vianoce

Napriek tomu, že jedno dieťa sa od druhého líši, v láske k Vianociam sú si všetky rovné. Izabelka nie je výnimkou, a preto sa podujala aj na odvážny počin. Napísala list Ježišovi, v ktorom ho, ako inak, žiadala o zoznam darčekov. Podľa jej úsudku vybrala také, čo by ju na Štedrý deň potešili najviac. List odložila pod už vyzdobený vianočný stromček a vraj, čuduj sa svete, už zmizol a viac ho tam niet. Ktovie, kto si ho asi vyzdvihol, však?

 

Pamäť má ale výbornú, a tak obsah listu zopakovala bez najmenšieho zaváhania a bez toho, aby čo i len na okamih zapochybovala nad dôležitosťou túžby.

 

 

List
Milý Ježiš,
na Vianoce by ma veľmi potešilo, keby som dostala bábiku a aj nejakú Barbie.
Ale keby som ich aj nedostala, to neprekáža. Najdôležitejšie je, aby si dal zdravie môjmu tatovi. Prosím, nech je zdravý.

 

Je to nenahraditeľné
Izabelka
nezabúdala zdôrazniť, aké nesmierne cenné je zdravie a že sa mu nič nevyrovná. Jej otec nedávno prekonal ťažký úraz, po ktorom sa bude musieť dlho zotavovať a ona si viac ako kedykoľvek predtým uvedomuje, že to najlepšie a najkrajšie sa nedá zabaliť a previazať mašľou.

 

Koniec koncov Boh sám opakovane prízvukuje prostredníctvom Biblie, aby človek kládol väčší dôraz na to, čo je neviditeľné, než na to, čo sa okom vidieť dá. Vysvetľuje to tak, že kým viditeľné je iba dočasné, a teda jeho hodnota skôr či neskôr zanikne, viditeľné je večné a na tom nikto nič nezmení.


Ľudský život má byť po celý rok predovšetkým nositeľom známej a v slovách populárnej trojice - lásky, viery a nádeje.reklama


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  Unsplash/YouTubeNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok