Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. nov. 2020Henrieta
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Digitálne koncerty a prehliadky počas pandémie.
Digitálne koncerty a prehliadky počas pandémie.
30.03.2020 14:07 Kultúra
Digitálny koncert či prehliadka múzea, aj takto chcú motivovať Slovákov, aby zostali doma
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
30.03.2020 14:07 Kultúra

Digitálny koncert či prehliadka múzea, aj takto chcú motivovať Slovákov, aby zostali domaSlovenské národné múzeum chce aj počas mimoriadnej situácie návštevníkom sprístupňovať zbierky, výstavy, expozície či pamiatkové objekty vo svojej správe. Podobné plány má aj Slovenská filharmónia, ktorá pozýva ľudí do koncertnej siene. Obe tieto kultúrne udalosti si však môžete užiť z pokoja domova vďaka digitalizácii.


Slovenské národné múzeum je návštevníkom prístupné virtuálnou formou

Ako informovala vedúca Centra múzejnej komunikácie SNM Zuzana Vášáryová, špecializované múzeá SNM zostávajú uzavreté na dobu neurčitú. Rozhodli tak na zasadnutí krízového štábu v súvislosti s opatreniami proti šíreniu koronavírusu.

 

Virtuálne prehliadky
Slovenské národné múzeum sa v tomto období snaží byť bližšie návštevníkom prostredníctvom sociálnych sietí a webových stránok SNM. Novinku v tomto smere predstavuje formát Blog - múzeum online na webe SNM. "Záujemcovia tu nájdu virtuálne prehliadky, napríklad Spišského hradu, výstav a expozícií SNM - Historického múzea pod názvom Múzeum k vám domov. Na webe Slovenského národného múzea sa tiež oboznámia s pozoruhodnými zbierkovými predmetmi múzea obrazovou i zvukovou formou, medzi inými tiež so vzácnymi alegorickými saňami zo SNM - Múzea Červený Kameň, zlatou bibliou zo SNM - Múzea Bojnice či zbierkou maľovaných huslí zo SNM - Hudobného múzea. Nazrieť môžu aj do reštaurátorských ateliérov, kde uvidia, ako sa reštauruje keramika. Takisto sa môžu "prejsť" prvou časťou expozície Dejiny Slovenska na Bratislavskom hrade," priblížil generálny riaditeľ SNM Branislav Panis.

 

 

SNM pripavuje ďalšie projekty
Slovenské národné múzeum pripravuje aj ďalšie projekty na svojom webe, ako napríklad online vzdelávanie formou múzejnej pedagogiky, virtuálne prehliadky výstav, nové videá, blogy, ktoré bude postupne zverejňovať aj na sociálnych sieťach. "Osobitne určite zaujmú špecializované týždne venované osobnostiam alebo udalostiam slovenských dejín, ako bol staviteľ Michal Milan Harminc alebo generál Milan Rastislav Štefánik. Zvláštnu pozornosť budeme venovať Veľkej noci a 75. výročiu druhej svetovej vojny," dodal Panis.
 

Slovenská filharmónia pozýva do digitálnej koncertnej siene

Počas mimoriadnej situáciu, pre ktorú sú odvolané koncerty pripravila Slovenská filharmónia záznamy vybraných koncertov od roku 2008. Ako informovala tlačová tajomníčka SF Martina Tolstova, od stredy 1. apríla budú koncerty zverejňovať v pravidelných časoch. Záznamy koncertov môže verejnosť sledovať na stránke Slovenskej filharmónie. K dispozícii je tam takmer štyristo záznamov ich koncertov. "Snažíme sa o zaujímavú dramaturgiu a vzhľadom na návyky jednotlivých skupín, ale i aktuálne požiadavky, napr. potreby rodičov a učiteľov, ktorí vítajú naše videá ako účinnú pomoc pri dištančnom vyučovaní, selektujeme ponuku nášho archívu do niekoľkých žánrových celkov, pre ktoré sme pripravili špeciálny časový rozvrh zverejňovania koncertov," priblížila Tolstova.

 

Aj Spišský hrad si môžete pozrieť vďaka virtuálnej prehliadky

 

Na stránke nájdete rôzne sekcie ako Filharmonická škôlka, Hudobné akadémie, Symfonické koncerty, Komorné koncerty, Orgánové koncerty. Koncerty z Archívu SF budú zverejňovať aj na sociálnych sieťach - Facebooku, Instagrame a Twitteri Slovenskej filharmónie. 

 reklama


Zdroj: SITA/Netky Gabriela Nagyová

Foto:  Unsplash, Facebook,Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok