Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
8. aug. 2022Oskár
BratislavaBratislava 22°
Biblia
TV program
Moje Netky
12.01.2022 14:00 Kultúra
Divadlo Teatro Colorato úspešne reprezentovalo Slovensko v Cannes, na festivale získalo Cenu divákov!
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
12.01.2022 14:00 Kultúra

Divadlo Teatro Colorato úspešne reprezentovalo Slovensko v Cannes, na festivale získalo Cenu divákov!Divadlo Teatro Colorato z Bratislavy malo na medzinárodnom divadelnom festivale Les Theatralies vo Francúzsku veľký úspech. Mladí profesionálni divadelníci sa v Theatre Alexandre III. predstavili s rodinnou hudobno-divadelnou šou Bejby Bajbl Band! Hudbu do dynamickej inscenácie napísala obľúbená hudobníčka a skladateľka Andrea Bučko. Predstavenie zožalo pri azúrovom pobreží obrovské divácke ovácie a odnieslo si Cenu divákov!


Divadelný festival v  čarovnom meste Cannes býva spravidla v lete, tento rok sa jeho termín kvôli pandémii niekoľkokrát presúval. To poznačilo aj účasť súborov, viaceré kvôli zvýšeným obmedzeniam nemohli vycestovať alebo im termín už nevyhovoval. Preto sa organizátori rozhodli tento ročník urobiť ako nesúťažný.

 

 

„Nečakali sme také milé prijatie. Mnohí diváci a dokonca aj technici nám ešte dlho po predstavení blahoželali, boli nadšení. Veľmi nás prekvapil ďakovný list hlavného organizátora a riaditeľa festivalu pána Jaromíra Knittla, v ktorom po našom návrate na Slovensko napísal: "Napriek pretrvávajúcim veľmi neistým okolnostiam sa vám podarilo opäť prísť do Cannes s predstavením Bejby Bajbl Band v podaní vášho mladého a vynikajúceho umeleckého súboru pred nadšeným publikom. Vaše predstavenie malo veľmi vysokú umeleckú a profesionálnu kvalitu. Na žiadosť divákov Vám preto udeľujeme Cenu  divákov," neskrýva radosť režisér inscenácie a riaditeľ divadla Teatro Colorato Peter Weinciller.

 

 

Členovia divadla Teatro Colorato si festival naplno užili. Hudobno-divadelnú šou pre deti, rodičov i dospelých plnú skvelých pesničiek a dobrej nálady v Cannes predviedli herci a speváci Peter Pavlík, Sára Polyaková, Barbora Šoganová a Lucia Janovová.

 

„Keďže fakticky od konca novembra boli divadlá na Slovensku pozatvárané a nedalo sa hrať, bolo to pre nás vytrhnutie z čierňavy. A to doslova. Počas celého zájazdu nám nádherne svietilo slnko, mali sme krásne južanské počasie, niektorí odvážlivci vyskúšali aj decembrové azúrové more. Ja som patril medzi nich,“ tešil sa talentovaný herec Peter Pavlík, ktorý hrá v inscenácii jednu z hlavných úloh.

 

 

Výpovedné texty hry Zdenky Pašuthovej do francúzštiny preložili a prebásnili Stanislava Moyšová  a Anna Valentová. Tlmočníčkou zájazdu bola Lujza Haláková, ktorá sa svojej úlohy zhostila so šarmom a na vysokej diplomatickej úrovni.

 

„Na festival sme šli letecky, takže sme so sebou mohli vziať len najnutnejšie rekvizity a kulisy. Hudobné nástroje a celú techniku nám zabezpečili organizátori. Keďže sme časť scény prevážali v obale na lyže, vyzerali sme ako partia, ktorá ide na lyžovačku do Álp. V Cannes sme sa stretli s veľmi ústretovým a profesionálnym prístupom technikov a všetkých pracovníkov divadla,“ s úsmevom dodáva herečka Sára Polyaková.

 

 

V roku 2019 získalo Teatro Colorato na festivale s inscenáciou Louis Braille hlavnú cenu – Zlatú hviezdu z Cannes. Účasť kolektívu Teatro Colorato na tohtoročnom medzinárodnom festivale sa mohla zrealizovať vďaka Fondu na podporu umenia v spolupráci so Slovenským inštitútom v Paríži pod patronátom veľvyslanca Slovenskej republiky vo Francúzsku Igora Slobodníka. Pod vedením Petra Weincillera tak využilo príležitosť reprezentovať na medzinárodnej úrovni slovenskú divadelnú kultúru. Viac informácií môžete nájsť na webovej stránke divadla www.colorato.sk

 

Mohlo by vás zaujímať: Držte sa! Prichádza Doba ľadová v inom šate: Dobrodružstvá Bucka Wilda nás vrátia do sveta dinosaurov

 

 

 

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Nora Krchňáková Netky

Foto:  Archív Teatro ColoratoNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok