Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
27. máj. 2020Iveta
BratislavaBratislava 16°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
05.06.2017 11:25 Domov
Dnes si pripomíname Svetový deň životného prostredia, mottom pre tento rok je Spájanie ľudí s prírodou
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
05.06.2017 11:25 Domov

Dnes si pripomíname Svetový deň životného prostredia, mottom pre tento rok je Spájanie ľudí s prírodouBRATISLAVA – Aj Slovensko si dnes pripomína Svetový deň životného prostredia, ktorý má za cieľ upriamiť pozornosť na globálne problémy spojené so životným prostredím a na spôsoby ich riešenia.


Hlavným mottom je tento rok Spájanie ľudí s prírodou. Rezortné organizácie ministerstva životného prostredia tento deň oslavujú rôznymi aktivitami zameranými najmä na environmentálne vzdelávanie detí.

Svetový deň životného prostredia si pripomíname od roku 1973 ako spomienku na prvú konferenciu OSN o životnom prostredí, ktorá sa konala v Štokholme pod heslom Je len jedna Zem. Tá upriamila pozornosť svetovej verejnosti na potrebu riešiť problémy životného prostredia v záujme zachovania existencie ľudstva na tejto planéte.

 

Problémy životného prostredia totiž nadobúdajú globálny charakter presahujúci hranice štátov a kontinentov, a preto aj ich riešenie si vyžaduje spoluprácu na medzinárodnej úrovni. Účastníci konferencie zo 112 štátov z celého sveta schválili Deklaráciu o životnom prostredí človeka, ktorá prvýkrát deklarovala právo človeka na priaznivé životné prostredie a určila 25 zásad na zachovanie a zlepšenie životného prostredia.

 

Konferencia viedla k založeniu Programu OSN pre životné prostredie (UNEP). Od roku 1973 sa ochrana ozónovej vrstvy Zeme, eliminovanie znečistenia vôd a ovzdušia, znižovanie skleníkového efektu a kyslých dažďov, jadrová bezpečnosť, zneškodňovanie odpadov a otázky biodiverzity postupne stávali predmetom viacerých medzinárodných dohovorov, pričom Slovensko je signatárom väčšiny z nich.
 reklama


Zdroj: SITA

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok