Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. apr. 2021Dana
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
ilustračné foto
ilustračné foto
01.09.2013 10:45 Domov
Do župných stredných škôl nastúpi vyše 21-tisíc žiakov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
01.09.2013 10:45 Domov

Do župných stredných škôl nastúpi vyše 21-tisíc žiakovBANSKÁ BYSTRICA - Je to o takmer 1 500 menej než vlani, prvákov bude 4 567, čo je o 406 menej než vlani a o 2 689 menej, než školy plánovali.


Stredné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) má od pondelka navštevovať 21 074 žiakov, čo je v porovnaní s minulým školským rokom o 1 462 menej. Z toho prvákov, s výnimkou osemročnej formy štúdia na gymnáziách, bude 4 567, o 406 menej než vlani. Ako pre agentúru SITA uviedla Iveta Kureková z oddelenia styku s verejnosťou Úradu BBSK, na školách zostalo pre absolventov deviatych ročníkov základných škôl 2 689 voľných miest, keďže podľa plánu výkonov počítali s prijatím 7 256 absolventov. Kým plán výkonov počítal s otvorením 252 prváckych tried, otvorí sa ich o 50 menej.

Do prvých ročníkov osemročnej formy štúdia na gymnáziách má nastúpiť 162 žiakov, o 65 menej než vlani a o 113 menej, než školy plánovali prijať. Namiesto plánovaných 12 tried sa na osemročných gymnáziách otvorí osem tried s prvákmi. 

Z hľadiska študijných odborov bol medzi absolventmi základných škôl najväčší záujem o ekonomiku, obchod a služby, ktoré bude študovať vyše 30 percent z prvákov župných stredných škôl. Nasleduje gymnázium s vyše 18 percentami a elektrotechnika s takmer 12 percentami. Najmenší záujem bol o technickú a aplikovanú chémiu, ktorú bude študovať pol percenta prvákov. 

BBSK je, rovnako ako v minulom školskom roku, zriaďovateľom 63 stredných škôl, z toho 18 gymnázií a jedného konzervatória, ostatné sú stredné odborné a spojené školy. Najväčšou je Stredná odborná škola hotelových služieb a dopravy v Lučenci s 981 žiakmi, najmenšou Prvé slovenské literárne gymnázium v Revúcej so 70 žiakmi. 

Ako pripomenula Kureková, presný počet žiakov, ktorí reálne nastúpili do škôl v novom školskom roku, bude známy po zbere údajov po 15. septembri.reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  internetNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok