Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
1. okt. 2020Arnold
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
12.11.2012 10:52 Zaujímavosti
Dôchodcovia dostanú vianočný príspevok od 38,69 do 66,39 eura
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
12.11.2012 10:52 Zaujímavosti

Dôchodcovia dostanú vianočný príspevok od 38,69 do 66,39 euraDôchodcovia dostanú vianočný príspevok od 38,69 do 66,39 eura - Zaujímavosti Dôchodcovia v SR dostanú spolu s decembrovým dôchodkom aj vianočný príspevok. Ten bude podľa Sociálnej poisťovne (SP) závisieť od sumy respektíve súčtu súm nimi poberaných dôchod


Dôchodcovia v SR dostanú spolu s decembrovým dôchodkom aj vianočný príspevok. 

Ten bude podľa Sociálnej poisťovne (SP) závisieť od sumy respektíve súčtu súm nimi poberaných dôchodkov, pričom sa bude pohybovať v rozmedzí od 38,69 eura do 66,39 eura.

Poisťovňa vyplatí príspevok poberateľom starobného, predčasného starobného, invalidného, vdovského, vdoveckého, sirotského a sociálneho dôchodku. Títo však musia mať nárok na výplatu niektorého z uvedených dôchodkov za mesiac december, bydlisko na území Slovenska a sumy nimi poberaných dávok nesmú presahovať spolu 471,60 eura.

Ak chcú dôchodcovia vedieť presnú sumu vianočné príspevku, môžu využiť kalkulačku na internetovej stránke poisťovne na adrese www.socpoist.sk/kalkulacka-pre-vypocet-vianocneho-prispevku/54308s."Vpíšu do nej sumu dôchodku alebo sumy jednotlivých dôchodkov, ktoré poberajú, a po kliknutí na Vypočítať im kalkulačku ukáže výšku vianočného príspevku," konštatuje SP.

Zdroj: TASR


reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok