Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
6. apr. 2020Irena
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Poberatelia dôchodkov s bydliskom v zahraničí majú v januári jednu povinnosť, a to predložiť poisťovni tlačivo  potvrdenie o žití“.
Poberatelia dôchodkov s bydliskom v zahraničí majú v januári jednu povinnosť, a to predložiť poisťovni tlačivo potvrdenie o žití“.
08.01.2020 16:03 Domáca
Dôchodcovia žijúci v zahraničí musia v januári predložiť "potvrdenie o žití“
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
08.01.2020 16:03 Domáca

Dôchodcovia žijúci v zahraničí musia v januári predložiť "potvrdenie o žití“BRATISLAVA - Poberatelia dôchodkov s bydliskom v zahraničí majú v januári jednu povinnosť, a to predložiť poisťovni tlačivo "potvrdenie o žití“.


Tieto tlačivá posiela začiatkom roka Sociálna poisťovňa dôchodcom spolu s rozhodnutím o zvýšení ich dôchodku.

 

"Potvrdenia sú dostupné v rôznych jazykoch aj na webovej stránke Sociálnej poisťovne www.socpoist.sk v časti formuláre. Kontrolu žitia poberateľov dôchodkov s bydliskom v zahraničí a potrebu predkladať spomínané tlačivo určuje zákon. Ide o povinnosť poberateľa preukázať skutočnosti rozhodujúce na nárok na výplatu dávky. Vyplnené tlačivo, s úradne overeným podpisom, musí poberateľ dôchodku posielať poisťovni v pravidelných intervaloch podľa toho, v akej krajine v zahraničí má bydlisko," zdôrazňuje hovorca poisťovne Peter Višváder.

 

 

Len do polovice Januára

Dôchodcovia, ktorí majú bydlisko v štátoch EHP alebo vo Švajčiarskej konfederácii, preukazujú žitie jedenkrát ročne. Pre zabezpečenie neprerušovanej výplaty dôchodku je tlačivo potrebné zaslať najneskôr do 31. januára 2020.

 

Dôchodcovia, ktorí majú bydlisko v štátoch, ktoré nie sú štátom EHP alebo Švajčiarskou konfederáciou, preukazujú žitie štyrikrát do roka. Pre vyplatenie dôchodkov za 4. štvrťrok 2019 predložia vyplnené tlačivo do 15. januára 2020.reklama


Zdroj: TASR

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok