Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
8. mar. 2021Alan
BratislavaBratislava -3°
Biblia
TV program
Moje Netky
Donald Trump počas jedného z predvolebných stretnutí.
Donald Trump počas jedného z predvolebných stretnutí.
02.11.2020 07:37 Zaujímavosti
Donald Trump hovorí, že Boh je šéf
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.11.2020 07:37 Zaujímavosti

Donald Trump hovorí, že Boh je šéfDonald Trump síce rozdeľuje spoločnosť, pretože nie každý v neho má bezbrehú dôveru, napriek tomu sa mu nedá uprieť schopnosť prejavom rozvášniť publikum.


Koniec koncov, rovnako to urobil i v priebehu volebného zhromaždenia, vďaka čomu sa mu podarilo nemožné - plynule hovorí najskôr o toľko pretriasanej téme pandémie, aby vzápätí skĺzol na niečo hlbšie.

 

Bez Jeho pomoci to nejde
Bez ostychu priznáva, že Boh je šéf a bez jeho pomoci sa nedá urobiť vonkoncom nič. Jeho priazeň je potrebná a človek si bez nej neporadí, hoc by sa o to všemožne aj pokúšal.

 

 

Trump začína pre kresťanov populárnu časť o viere vyhlásením, že bez ohľadu na prísny či viac benevolentný prístup k opatreniam, ktorých úlohou je minimalizovať riziko šírenia nákazy, je dôležité smerovať dôveru k najväčšiemu šéfovi.


„Noste rúška, nenoste ich, robte, čo chcete, ale viete... stále potrebujete pomoc od Šéfa, my potrebujeme pomoc od Šéfa, to sa stane, my potrebujeme pomoc. Potrebujeme pomoc. Je v poriadku povedať to," hovoril, pričom ukázal na oblohu, čím bez pochybnosti preukázal, koho považuje za šéfa.


Veriaca časť publika ihneď dala najavo nadšenie a vykríkli: „Amen!"

 

Budú ho kritizovať
Donald Trump ďalej vyslovil istotu, že za priznanie sa k závislosti od Boha, si vyslúži kritiku, ale aj tak nie je ochotný upustiť od presvedčenia.
„Budú ma za to kritizovať. Ako si dovolil niečo také hovoriť, budú sa pýtať. Ale ja to budem hovoriť. Budem to hovoriť aj naďalej."
 

 

On je najslávnejší
Ktosi ho vraj poctil poklonou, že je bezmála najslávnejším človekom na celom svete. Trump mu ale oponoval, z čoho vznikla debata s prekvapujúcou myšlienkou na záver.
„Vy ste najslávnejší človek na svete," povedal mu ktosi.
„Nie, ja nie som," odporoval Trump.
„Ale áno, ste."
„Ale nie, nie som."
„Tak kto teda?"
„Ježiš Kristus,"
vyznal Trump, a len čo sa jeho výrok ozval aj na volebnom stretnutí, dav súhlasne skandoval.

 

„A dovoľte mi povedať, ani som sa k nemu len nepriblížil," pokračoval, mal tým, prirodzene, na mysli Ježiša, pričom táto pravda je v jeho ponímaní bez akejkoľvek debaty. Nepripúšťa nijaký argument ani protinázor. Nie, pretože Ježiš je najslávnejší a tak to bolo, je a aj bude.reklama


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  SITA/APNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok