Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. feb. 2021Zlatica
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Prvé nové trolejbusy počas ich predstavenia v rámci obnovy vozového parku Dopravného podniku Bratislava
Prvé nové trolejbusy počas ich predstavenia v rámci obnovy vozového parku Dopravného podniku Bratislava
04.06.2014 15:02 Domov
Dopravný podnik dnes vypravil nové trolejbusy
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.06.2014 15:02 Domov

Dopravný podnik dnes vypravil nové trolejbusyBRATISLAVA - Dopravný podnik Bratislava (DPB) dnes vypravil nové trolejbusy, ktoré dodala spoločnosť Škoda Electric.


Prednostne ich nasadil na linky, ktoré obsluhujú zdravotnícke zariadenia a centrum mesta. Nové vozidlá, ktoré dopravnému podniku dodala spoločnosť v predstihu, sú kompletne vybavené informačným systémom. Informoval o tom Dopravný podnik Bratislava na svojej internetovej stránke.

 

V hlavnom meste oddnes premáva 10 nových trolejbusov Škoda 30 Tr. Nové trolejbusy jazdia na linke 210, ktorá spája Hlavnú stanicu a Autobusovú stanicu. "Ďalšie sú na linke 204, ktorá jazdí k Nemocnici Kramáre, čo bola naša priorita. Nízkopodlažné trolejbusy totiž uľahčia nastupovanie a vystupovanie cestujúcim s obmedzenou pohyblivosťou. Nové trolejbusy jazdia tiež na linke 206, ktorá jazdí od Autobusovej stanice k Národnému ústavu srdcových a cievnych chorôb," informoval predseda predstavenstva a generálny riaditeľ DPB Ľubomír Belfi a dodal, že nové trolejbusy nasadili aj na linku 212, ktorá od Vojenskej nemocnice obslúži aj zastávku Nemocnica Kramáre. Vedenie dopravného podniku sa rozhodlo nasadiť jedno nové vozidlo aj na linku 64. Pôvodne počítali s nasadením vozidiel na linky premávajúce na Trenčiansku, možné to však bude až koncom mesiaca po ukončení predĺženia trolejbusovej trate na Trenčianskej ulici. 

 

Ďalšie vozidlá dajú do premávky priebežne podľa harmonogramu. S využitím opcie tak dopravný podnik postupne kompletne obnoví vozový park trolejbusov. Pätnásť nových trolejbusov chceli na cesty nasadiť už 1. mája. Dopravný podnik Bratislava sa však rozhodol predĺžiť zácvik vodičov na nových trolejbusoch. Bratislavský dopravca totiž chcel, aby boli vodiči na jazdu 100-percentne pripravení a zaškolení. "Považujeme to za dôležité aj z hľadiska bezpečnosti cestujúcej verejnosti, nakoľko nové trolejbusy disponujú množstvom moderných funkcií riadenia, ktoré staré vozidla nemali," uviedla 30. apríla pre agentúru SITA hovorkyňa DPB Adriana Volfová. 

 

Dopravný podnik Bratislava kúpil 15 sólo trolejbusov, 15 trolejbusov s APU agregátom a 50 kĺbových trolejbusov s možnosťou opcie na dodávku ďalších 40 trolejbusov. Nákup nových trolejbusov je financovaný z fondov Európskej únie, z Operačného programu Doprava.reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok