Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
1. mar. 2021Albín
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Jadrová elektráreň Mochovce.
Jadrová elektráreň Mochovce.
29.12.2020 15:15 Ekonomika
Dostavba jadrovej elektrárne v Mochovciach sa uskutoční vďaka spolupráci zahraničných firiem
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
29.12.2020 15:15 Ekonomika

Dostavba jadrovej elektrárne v Mochovciach sa uskutoční vďaka spolupráci zahraničných firiemBRATISLAVA - Spoločnosť Enel Produzione, ktorá je dcérou talianskej energetickej firmy Enel, spoločnosť EP Slovakia a český Energetický a průmyslový holding (EPH) podpísali novú dohodu, ktorá modifikuje podmienky kontraktu z decembra 2015 o predaji podielu Enel Produzione v Slovenských elektrárňach koncernu EPH.


Novou dohodou ku kontraktu medzi Enel Produzione a EPH schválili dodatky zohľadňujúce finančnú podporu Slovenským elektrárňam pri dostavbe 3. a 4. bloku jadrovej elektrárne Mochovce. Koncern Enel o tom informoval v tlačovej správe, ktorú zverejnil na svojej internetovej stránke.

 

 

Pôžičky 
Ako Enel v správe ďalej vysvetľuje, obsahom novej dohody je to, že Enel Produzione, priamo alebo prostredníctvom iných firiem zo skupiny Enel, dá úvery spoločnosti HoldCo, ktorá ich potom poskytne Slovenským elektrárňam. Pôjde o pôžičky do sumy 570 miliónov eur so splatnosťou v roku 2032.

 

"Tieto úvery sa budú poskytovať v súlade s potrebami a časovým rozvrhom predpokladaným pre dokončenie výstavby 3. a 4. bloku jadrovej elektrárne Mochovce," uviedla skupina Enel v tlačovej správe.

 

 

Pre uvoľnenie prvého úveru v sume 270 miliónov eur je potrebné splniť určité podmienky, najmä zmeniť niektoré dohody o úveroch medzi Slovenskými elektrárňami a ich bankami, aby sa do úvahy zobral pokrok na dostavbe.

 

Prevod kapitálu 
Dohoda z roku 2015 o predaji podielu Enelu v Slovenských elektrárňach koncernu EPH stanovila, že sa na novovytvorenú firmu Slovak Power Holding (HoldCo) prevedie celý podiel spoločnosti Enel Produzione v Slovenských elektrárňach, čiže 66 % kapitálu Slovenských elektrární.

 

 

Predaj 

Zároveň sa dohodol následný predaj 100 percent firmy HoldCo spoločnosti EP Slovakia v dvoch etapách za celkovú čiastku 750 miliónov eur.
 reklama


Zdroj: SITA/Netky Lukáš Čief

Foto:  Pixabay, FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok