Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
29. nov. 2020Vratko
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Väčšina nemá žiadne príznaky, niektorí klienti len mierne.
Väčšina nemá žiadne príznaky, niektorí klienti len mierne.
22.10.2020 07:43 Domov
DSS v Sabinove skončil v karanténe, pozitívnych je viac ako 100 ľudí
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
22.10.2020 07:43 Domov

DSS v Sabinove skončil v karanténe, pozitívnych je viac ako 100 ľudíPREŠOV - Prešovský samosprávny kraj (PSK) eviduje k dnešnému dňu pozitívne prípady na koronavírus v desiatich zariadeniach vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Z nich je v červenom semafore šesť Zariadení sociálnych služieb (ZSS).


Ohrozené aj ďalšie 

Ide o zariadenia v Sabinove, Starej Ľubovni, Stropkove, Bardejove, Dúbrave a Spišskom Podhradí. Najhoršia situácia je v Domove sociálnych služieb (DSS) v Sabinove, kde skončilo v karanténe 124 ľudí. Väčšina nemá žiadne príznaky, niektorí klienti len mierne. Aktuálnou epidemiologickou situáciou vo svojich organizáciách sa dnes zaoberal Krízový štáb PSK.

 


Ako informovala hovorkyňa PSK Daša Jeleňová, v sabinovskom DSS zaznamenali dvoch pozitívnych zamestnancov a po pretestovaní kontaktov antigénovými testami bola zistená pozitivita u väčšiny prijímateľov sociálnych služieb a u 15-tich zamestnancov zariadenia.

 

Regionálny úrad verejného zdravotníctva rozhodol preventívne o karanténe celého zariadenia. Skončilo v nej 91 prijímateľov sociálnej služby a 33 zamestnancov. 

 

"Vo štvrtok 22. októbra sa uskutoční presnejšie PCR testovanie všetkých prijímateľov i zamestnancov domova. Situáciu spolu s hygienikmi monitorujeme. U dvanástich klientov sú mierne symptómy ochorenia, ostatní sú bez príznakov," informoval na krízovom štábe vedúci odboru sociálnych vecí a rodiny Pavel Slaninka.

 


V zariadení platí sprísnený epidemiologický režim a dôsledne sa dodržiava pandemický plán s vyčlenenými zónami. Zabezpečené sú aj ochranné pracovné prostriedky vrátane antigénových testov, ktoré kraj v uplynulých dňoch prerozdelil a distribuoval pre verejných i neverejných poskytovateľov zo zásob Štátnych hmotných rezerv SR v počte 10 500 kusov.

Zabezpečením ochranných pracovných prostriedkov sa krízový štáb PSK zaoberal aj v súvislosti s ambulanciami prvého kontaktu a špecialistov, ktorých je na území Prešovského kraja 1 750.

 

 

"Samospráva už adresovala Ministerstvu zdravotníctva SR požiadavku o dodanie chirurgických masiek, ochranných rukavíc, odevov, okuliarov, štítov, respirátorov a skríningových testov na COVID-19 pre neštátnych poskytovateľov na vytvorenie zásob na 30 dní," informovala Jeleňová.

 

Zatvorenie ambulancii v kraji 
V súvislosti s fungovaním ambulancií na území kraja odbor zdravotníctva PSK informoval, že zdravotná starostlivosť je zabezpečená v súlade s platnými epidemiologickými nariadeniami vlády a hlavného hygienika. Aktuálne kraj eviduje z dôvodu karantény uzatvorenie ambulancií u dvoch všeobecných lekárov pre dospelých, jedného všeobecného lekára pre deti a dorast a u štyroch špecialistov.
 reklama


Zdroj: SITA/Netky Lukáš Čief

Foto:  Pixabay, PexelsNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok