Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
4. júl. 2022Prokop
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
29.03.2022 07:51 Zaujímavosti
Dva dôvody, prečo je Boh hodný úplnej dôvery a prečo nikdy nesklame
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
29.03.2022 07:51 Zaujímavosti

Dva dôvody, prečo je Boh hodný úplnej dôvery a prečo nikdy nesklameRodíme sa nedokonalí, starneme a dospievame s chybami a dokonca aj zomierame s nedostatkami. Nič nenarobíme, tak to je a zmeniť sa to nedá, nie nadarmo sa vraví, že ľudskosť v sebe nesie slabosti, temné hriechy a bolestivé pády.


Niet sa čo čudovať, že ak sme raz takí, vzájomne sa sklamávame a spôsobujeme si malé aj väčšie rany. Neexistuje človek, ktorý by jakživ nikoho nezradil, nemáme si čo vyčítať, iba ak sa môžeme poučiť, oprášiť si kolená a skúsiť kráčať s horkými skúsenosťami.

 

 

Ponúknuť niekomu dôveru je rovnaké, ako dať mu kľúč od srdca a dovoliť, aby si ho otváral a zatváral, kedy sa mu bude len chcieť. A on, ten čo kľúč vezme, do srdca veľa donáša, ale ho môže i okradnúť a celkom znivočiť. Výnimkou nie je ani jeden ľudský tvor, jedinečný a celkom hodný dôvery, je Boh a iba On.

 

Prečo

 

Povedať, že Boh nikdy neopustí a neprivodí sklamanie, je pre niektorých mätúce, lebo slovo málo zaváži. Je pochopiteľné chcieť vedieť, prečo to tak je, a teda dávam do pozornosti dva dôvody.

 

Po prvé, Boží charakter sa dá odvodiť i na základe Jeho menaKeď sa totiž mal narodiť Ježiš, ako syn všemohúceho a najvyššieho Boha, proroci oznamovali, že bude pomenovaný Imanuel, čo v preklade znamená, že Boh je s namiMeno mu nebolo vybraté pre nič, nebeský otec ním vyjadril najväčšiu pravdu a ukázal blúdiacim smrteľníkom, že ak si čo i len spomenieme na meno Imanuel, mal by skloniť hlavu strach a aj úzkosť by sa mala pobrať čo najďalej.

 

Prečítajte si tiež: NEDEĽNÉ ZAMYSLENIE: Aj najslabší sa stáva silným, keď ho podopiera Božia ruka

 

Boh je všadeprítomný, je s nami v nemocniciach, je v sirotincoch, počuje väzňov vo väzeniach a dokonca si nezakrýva uši ani pred prostitútkami či inými, ktorých spoločnosť považuje za navždy zatratených.

 

 

Po druhé, Boh je svätý, čo značí, že aj keby mal v úmysle zhrešiť, (čo On, pravdaže, nemá), nemohol by urobiť nič zlé. Svätosť Mu zaručuje bezchybnosť a udupať niekoho sklamaním je hriech. „Ak je Boh svätý, potom nemôže hrešiť. A ak nemôže hrešiť, potom nikdy nesklame. A ak nikdy nesklame, potom nie je nikto, kto by bol dôveryhodnejší ako On,“ výstižne zhrnula jedna kazateľka myšlienku, ktorú by sme si mali opakovať vo dne v noci, v teplom i v chladnom období.

 

Zveriť kľúče od srdca Bohu je najlepšia voľba, akú môžeme každé ráno učiniť, a to bez najmenšej obavy. Keď ich prevezme, vojde, uprace, zaplní prázdna, dôkladne ošetrí, pofúka láskou.

 

Možno vás zaujme: Tri dôvody, prečo by nám situácia na Ukrajine nikdy nemala byť ľahostajnáreklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok