Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. apr. 2021Dana
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
13.09.2012 11:12 Zaujímavosti
Dva týždne na výber mimoškolskej aktivity pre deti
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
13.09.2012 11:12 Zaujímavosti

Dva týždne na výber mimoškolskej aktivity pre detiDva týždne na výber mimoškolskej aktivity pre deti - Zaujímavosti Do 25. septembra 2012 by sa rodičia spolu so svojimi deťmi mali rozhodnúť, na akú záujmovú činnosť využijú vzdelávacie poukazy.


Do 25. septembra 2012 by sa rodičia spolu so svojimi deťmi mali rozhodnúť, na akú záujmovú činnosť využijú vzdelávacie poukazy.

 

Vzdelávacie poukazy mali základné a stredné školy vydať všetkým žiakom do 10. septembra 2012. Následne ich žiaci odovzdajú škole alebo školskému zariadeniu, ktoré poskytuje vybranú záujmovú činnosť či krúžok. Ak tak neurobia do stanoveného termínu, vzdelávací poukaz na tento školský rok im prepadne. V roku 2012 má poukaz hodnotu 29 eur, teda 2,9 eura na mesiac školského vyučovania. V roku 2011 využilo vzdelávacie poukazy 610 702 žiakov, čo je cca 85 % žiakov.

Prijímateľmi poukazov môžu byť  základné, stredné alebo špeciálne školy, ale aj základné umelecké školy, jazykové školy, materské školy alebo školské zariadenia - školské kluby detí, centrá voľného času, školské strediská záujmovej činnosti, a tiež internáty či školské jedálne, ak poskytujú záujmové vzdelávanie pre žiakov základných, stredných alebo špeciálnych škôl. Škola nemôže brániť svojim žiakom, aby poukaz použili v inej škole alebo školskom zariadení. To znamená, že školské poukazy predpokladajú slobodnú voľbu žiakov a garantujú ľubovoľný výber medzi rôznymi poskytovateľmi mimoškolských aktivít. 

Zdroj: MŚVV SR reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   MŚVV SR Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok