BratislavaBratislava 19°
Český futbalista Jan Sýkora
15.09.2016 18:18 Šport
EL: Liberecký Sýkora po 10 sekundách strelil najrýchlejší gól v histórii súťaže

BAKU - Český futbalista Jan Sýkora v službách Slovana Liberec strelil najrýchlejší gól v histórii Európskej ligy UEFA. Sýkora skóroval po necelých desiatich sekundách štvrtkového duelu EL 2016/2017 na ihrisku azerbajdžanského klubu FK Karabach Agdam.

Veľkú zásluhu na jeho góle mal veterán Milan Baroš, ktorý získal loptu hneď po rozohrávke súpera a cez domáceho stopéra ju pretlačil k Sýkorovi. Ten sa z hranice šestnástky trafil po zemi presne k žrdi. Duel na Štadióne Tofika Bachramova v Baku sa v polčase skončil 1:1, keď za Karabach vyrovnal v 7. minúte Španiel Míchel.

Doterajším rekordérom a autorom najrýchlejšieho gólu EL bol stredopoliar FC Sevilla Vitolo, ktorý vlani v súboji proti Villarreal CF skóroval po 13,21 sekundy od výkopu.

Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR