Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
15. sep. 2019Jolana
BratislavaBratislava 15°
Biblia
TV program
Moje Netky
Zľava predseda vlády SR Peter Pellegrini a podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši počas rokovania 152. schôdze vlády SR
Zľava predseda vlády SR Peter Pellegrini a podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši počas rokovania 152. schôdze vlády SR
17.04.2019 12:21 Domov
Elektronická fakturácia bude už o pár mesiacov pre niektoré firmy povinná
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
17.04.2019 12:21 Domov

Elektronická fakturácia bude už o pár mesiacov pre niektoré firmy povinnáBRATISLAVA - Po novom už budú musieť všetky firmy, organizácie a inštitúcie napojené na verejné financie vydávať zaručené elektronické faktúry cez systém ministerstva financií.


Ministerstvo zároveň plánuje vytvoriť centrálny ekonomický systém pre rozpočtové a príspevkové organizácie, ktoré sú napojené na štátny rozpočet. Vyplýva to z návrhu zákona, ktorý počas dnešného dňa schválila vláda. Povinnosť sa však nebude týkať fyzických osôb, platieb do 5000 eur a niektorých obchodných prípadov súvisiacich s bezpečnosťou a obranou štátu.

 

 

Zákon aplikuje do slovenského právneho systému smernicu EÚ o elektronickej fakturácii a verejnom obstarávaní. "Z hľadiska povinností, ktoré smernica ukladá a musia byť transponované, ide primárne o článok sedem, podľa ktorého členské štáty majú zabezpečiť, aby verejní obstarávatelia a obstarávatelia prijímali a spracúvali elektronické faktúry, ktoré sú v súlade s európskou normou," uviedlo ministerstvo financií v dôvodovej správe k zákonu.

 

 

Postup a termíny, v ktorých sa jednotlivé inštitúcie zapoja do systému, určí ministerstvo financií všeobecne záväzným právnym predpisom. "Z hľadiska spúšťania systému do prevádzky, a s tým spojeného ukladania povinností prijímať a vydávať zaručené elektronickej faktúry, sa v prvom kroku uvažuje nad ministerstvami a ostatnými ústrednými orgánmi štátnej správy. Zapájanie ostatných subjektov sa nepredpokladá skôr, než v horizonte dvoch rokov od účinnosti zákona," vysvetlilo ministerstvo v medzirezortnom pripomienkovom konaní. Zákon by mal vstúpiť do platnosti začiatkom augusta tohto roku.

 

 

 

 reklama


Zdroj: TASR/netky LČ

Foto:  TASR, Pixabay, PexelsNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok