Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
8. aug. 2020Oskár
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
21.10.2010 06:59 Politika
EP a EK majú novú medziinštitucionálnu dohodu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
21.10.2010 06:59 Politika

EP a EK majú novú medziinštitucionálnu dohodu
Predseda Európskej komisie José Manuel Barroso a predseda Európskeho parlamentu Jerzy Buzek dnes v Štrasburgu podpísali revidovanú Rámcovú dohodu upravujúcu pracovné vzťahy medzi oboma inštitúciami. Dohoda má byť inštitucionalizovaním detailnej spolupráce oboch vrcholných inštitúcií EÚ a zvýšiť ich spolupôsobenie pri riešení problémov Európskej únie.  
      Podpis medziinštitucionálnej dohody predstavuje zavŕšenie takmer ročného procesu náročných vzájomných negociácií, ktoré za Európsku komisiu viedol slovenský eurokomisár Maroš Šefčovič. Nová dohoda je reakciou na Lisabonskú zmluvu, ktorá so sebou priniesla nové rozdelenie úloh v rámci európskych inštitúcií s dôrazom na nárast právomocí pre zákonodarcov EÚ.
      "Je rozhodujúce, že oddnes máme pevný a formalizovaný základ našej vzájomnej spolupráce do budúcnosti. Urobím maximum preto, aby bola Rámcová dohoda plynulo uvedená do každodennej praxe," povedal Šefčovič, ktorý má na starosti v kabinete Barrosa medziinštitucionálne vzťahy a administratívu.
      Cieľom Rámcovej dohody je zintenzívnenie politického dialógu medzi Európskou komisiou a Európskym parlamentom pri plnom rešpektovaní inštitucionálnej rovnováhy tak, ako je definovaná zmluvami. Revidovaná Rámcová zmluva by tak mala prispieť k efektívnejšej aplikácii európskych politík a bude predstavovať koherentnú implementáciu Lisabonskej zmluvy.
      Dohoda obsahuje detailné pravidlá o tom, aké sú povinnosti komisie ohľadom informovania parlamentu pri vyjednávaní medzinárodných zmlúv a dohôd. Komisia bude musieť poskytnúť informácie aj o práci expertov, ktorí vystupujú v pozícii radcov komisie.

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok