Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
4. dec. 2020Barbora
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
15.10.2010 11:55 Zaujímavosti
EP prichádza k Slovákom s projektom na tému označovanie potravín
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.10.2010 11:55 Zaujímavosti

EP prichádza k Slovákom s projektom na tému označovanie potravín
Informačná kancelária Európskeho parlamentu (IKEP) na Slovensku realizuje pilotný projekt s názvom "EP prichádza k vám" na tému označovanie potravín. "Cieľom projektu bolo naozaj na konkrétnej téme, ktorá zaujíma ľudí a dotýka sa ich, preukázať, ako EP zasahuje do rozhodovacieho procesu v rámci EÚ, akú zohráva úlohu," uviedol pre TASR riaditeľ IKEP Robert Hajšel s tým, že v súčasnosti sa EP zaoberá problematikou označovania potravín, preto považuje výber témy za vhodný. "Téma vzbudila obrovský záujem aktérov, najmä výrobcov, ale aj spotrebiteľských asociácií a kontrolných orgánov na Slovensku."
Poslanci EP v návrhu nariadenia o poskytovaní informácií o potravinách spotrebiteľom, ktorý schválili na júnovom plenárnom zasadnutí v prvom čítaní, žiadajú jasnejšie a ucelenejšie pravidlá pre označovanie potravín. Prijatím tejto legislatívy chcú uľahčiť spotrebiteľom ich rozhodovanie pri kúpe potravinárskych produktov a zároveň sa usilujú o zabezpečenie čo najmenšej administratívnej záťaže pre potravinársky priemysel, najmä malé a stredné podniky.
Program aktivít IKEP v rámci projektu "EP prichádza k vám" zahŕňa inštaláciu CHOICE BOXu od 18. do 27. októbra denne od 9.00 do 17.00 h pri Kongresovom centre Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre, kde budú mať občania možnosť vyjadriť svoj názor na označovanie potravín.
Od septembra a v priebehu októbra sa na školách uskutočňujú diskusie na tému označovanie potravín. Séria rozličných komunikačných aktivít v súvislosti s projektom vyvrcholí diskusnými podujatiami 25. až 27. októbra v Nitre.
Fórum občanov - diskusia o nových pravidlách pre označovanie potravín s poslancami EP Annou Záborskou, Katarínou Neveďalovou a Miroslavom Mikolášikom, odborníkmi a predstaviteľmi akademickej obce sa uskutoční 25. októbra od 9.00 do 12.00 h v Kongresovom centre Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre.
Seminár pre odborníkov za účasti poslankyne EP Renate Sommerovej, autorky parlamentnej správy, je naplánovaný na 26. októbra v hoteli Zlatý Kľúčik v Nitre.

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok