Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
1. jún. 2020Žaneta
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
29.10.2010 11:48 Politika
Českí politici zdieľajú Klausove obavy z nadvlády najmocnejších krajín
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
29.10.2010 11:48 Politika

Českí politici zdieľajú Klausove obavy z nadvlády najmocnejších krajín
Českí politici majú pochopenie pre obavy prezidenta ČR Václava Klausa, ktorý vo štvrtok v oficiálnom prejave k štátnemu sviatku vzniku ČSR varoval pred svetovou globálnou vládou, o ktorú sa podľa jeho presvedčenia usilujú ekonomicky a politicky najsilnejšie krajiny sveta.
      „Rozumiem mu, sú tu mocnosti, ktoré chcú vďaka ekonomickým tlakom na iných hýbať svetom. A ani spojená Európska únia nie je schopná čeliť štátom, ako sú Čína, Amerika a Rusko,“ citoval denník Mladá fronta dnes poslanca a šéfa pražskej ODS Borisa Šťastného.
      Za zaujímavý označil Klausov postreh senátor za ČSSD Zdeněk Škromach, ktorý je jedným z kandidátov na post predsedu Senátu. „Ibaže Česko bolo a je na cudzích veľmociach závislé. Ekonomicky, sme, napríklad, z 80 percent závislí na Nemecku a s tým ťažko niečo spravíme,“ poznamenal.
      Podľa ministra práce a sociálnych vecí Jaromíra Drábka z TOP 09 je Klausov tohtoročný prejav „zaujímavým 'havlovským' zamyslením“.
      V podobnom duchu reagoval na Klausove výroky o hrozbe svetovej vlády ekonomicky a politicky najsilnejších krajín sveta i komentátor ľavicového denníka Právo Jiří Franěk. „Napadlo mi, že si Václav Klaus konečne všimol javu zvaného globalizácia, a začína si rozumieť s jej zväčša ľavicovými nepriateľmi“ uviedol komentátor s tým, že zárodok celosvetovej vlády, ktorá bude rozhodovať „o nás bez nás“, sa vytvára najmä vo Washingtone, Moskve a Pekingu.
      „Ale čo s tým môžeme spraviť, keď v klube mocných nemáme ani len hlas poradný,“ pýta sa komentátor Práva záverom.
      Prezident ČR Václav Klaus v hlavnej časti prejavu vo Vladislavskej sále Pražského hradu zdôraznil, že „nie je možné si nevšimnúť, že 'integračné' snahy politických elít najväčších krajín sveta sa stále viac a rýchlejšie presúvajú zo sociálno-inžinierskeho projektovania v rámci štátov a kontinentov do rozmeru interkontinentálneho, vlastne celosvetového.“
      „Sme svedkami toho, že sa zoskupenie ekonomicky najsilnejších a politicky najvýznamnejších štátov sveta usiluje stať sa neformálnym predstupňom globálnej svetovej vlády. Vlády celkom odtrhnutej od demokratického legitimizovania občanmi, vlády, ktorá nech už má akýkoľvek formálny rámec, bude fakticky rozhodovať o našich životoch bez našej účasti a možnosti ovplyvnenia,“ dodal Klaus s tým, že v takomto usporiadaní sveta bude pojem občianstva zanikať.

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok