Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
26. sep. 2020Edita
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
13.12.2018 12:57 Zahraničie
EÚ nakoniec pokuty pre Slovak a Deutsche Telekom znížila
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
13.12.2018 12:57 Zahraničie

EÚ nakoniec pokuty pre Slovak a Deutsche Telekom znížilaLUXEMBURG - Všeobecný súd Európskej únie vo štvrtok oznámil, že čiastočne zrušil rozhodnutie Európskej komisie (EK) týkajúce sa protisúťažných postupov na slovenskom trhu a pokuty uložené spoločne spoločnostiam Slovak Telekom a Deutsche Telekom sa znižujú.


Súd vo svojom oznámení pripomenul, že Slovak Telekom je telekomunikačným operátorom a najväčším poskytovateľom prístupu k vysokorýchlostnému internetu na Slovensku. Do roku 2000 bola táto spoločnosť zákonným monopolným poskytovateľom na slovenskom telekomunikačnom trhu. Deutsche Telekom, spoločnosť založená podľa nemeckého práva, je majiteľkou 50 % podielu.

 

 

Keď sa po roku 2000 slovenský telekomunikačný trh otvoril hospodárskej súťaži, Slovak Telekom bol povinný poskytnúť alternatívnym operátorom prístup k účastníckemu vedeniu a k službám za spravodlivých podmienok.

Komisia rozhodnutím z 15. októbra 2014 upozornila, že podnik tvorený spoločnosťami Slovak Telekom a Deutsche Telekom v období od rokov 2005 až 2010 porušil právo týkajúce sa služieb vysokorýchlostného internetu na Slovensku. Spornými praktikami stanovovala neprimerané ceny operátorom vo forme stláčania marží medzi maloobchodnými a veľkoobchodnými cenami.

Exekutíva EÚ sa preto rozhodla uložiť spoločne obidvom firmám pokutu vo výške 38 mil. eur. Navyše bola spoločnosti Deutsche Telekom uložená dodatočná pokuta z dôvodu, že ide o opakované porušovanie práva.

Slovak Telekom aj Deutsche Telekom napadli rozhodnutie eurokomisie na Všeobecnom súde EÚ. Ten vo štvrtok dvoma rozsudkami vo veľkej miere potvrdil konštatovania eurokomisie, že podnik zneužil dominantné postavenie na trhu. Čiastočne však zrušil rozhodnutie EK a znížil výšku uložených pokút.

 

 reklama


Zdroj: L.Č. netky.sk/TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok