Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
6. dec. 2021Mikuláš
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Prosperujú z toho obidve strany.
Prosperujú z toho obidve strany.
02.07.2021 07:18 Ekonomika
EÚ posilnila obchod s touto krajinou o vyše 50 %, a to len za posledných 10 rokov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.07.2021 07:18 Ekonomika

EÚ posilnila obchod s touto krajinou o vyše 50 %, a to len za posledných 10 rokovObchod s tovarmi medzi Európskou úniou (EÚ) a Južnou Kóreou vzrástol od roku 2010 do 2020 o 46 %. Zvýšil sa tak takmer dvojnásobne silnejším tempom ako obchod medzi EÚ a krajinami, ktoré s EÚ nemajú uzavretú obchodnú dohodu.


Túto skutočnosť uviedla vo štvrtok na svojej internetovej stránke Európska komisia (EK) pri príležitosti 10. výročia uzatvorenia obchodnej dohody medzi EÚ a Kórejskou republikou.

 


Rast dvojstranného obchodu s tovarmi a zvýšenie investícií malo za následok zvýšený dopyt po špecializovaných cezhraničných službách. Obchod so službami do roku 2019 v porovnaní s rokom 2010 stúpol až o 86 % a dostal sa na úroveň 20 miliárd eur, uviedla EK.

 

"Každá miliarda eur v oblasti vývozu podporuje 13-tisíc pracovných miest v EÚ. Dohoda zároveň jasne ukazuje, že EÚ reálne koná aj v oblasti presadzovania základných pracovných práv, keďže dohoda úspešne prispela k tomu, že Kórejská republika ratifikovala kľúčové medzinárodné dohovory o práci," vyjadril sa výkonný podpredseda EK a eurokomisár pre obchod Valdis Dombrovskis.

 


je naďalej najväčším zdrojom priamych zahraničných investícií v Kórejskej republike, pričom ich výška predstavuje 37 % celkového objemu priamych zahraničných investícií v krajine.

 

Investície EÚ v Kórejskej republike vzrástli od roku 2010 o 39 % a v roku 2019 dosiahli úroveň 44 miliárd eur. Na druhej strane investície Kórejskej republiky v EÚ vzrástli v rovnakom období o 151 % a v roku 2019 dosiahli objem 29 miliárd eur.

 


Najväčším investorom v Kórejskej republike bolo Holandsko, ktorého podiel predstavoval 33 % celkového objemu priamych zahraničných investícií EÚ, za ním nasledovali Nemecko (23 %), Francúzsko (9 %) a Maďarsko (8 %).

 

Holandsko bolo zároveň aj hlavnou destináciou priamych zahraničných investícií Kórejskej republiky smerujúcich do EÚ (23 % celkového objemu). Na druhom mieste je Nemecko (21 %), po ktorom nasledujú Maďarsko, Česká republika a Slovensko (zhodne po 10 %).
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/Netky LC

Foto:  Pixabay, FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok