Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
4. dec. 2020Barbora
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
konzumácia alkoholu
konzumácia alkoholu
02.07.2020 16:54 Zahraničie
Európa je na prvom mieste v rebríčku WHO ohľadom spotreby alkoholu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.07.2020 16:54 Zahraničie

Európa je na prvom mieste v rebríčku WHO ohľadom spotreby alkoholuMOSKVA - Podľa správy "Stanovenie ceny alkoholu v európskom regióne Svetovej zdravotníckej organizácie" je Európa na prvom mieste v celosvetovej spotrebe alkoholu.


Štúdia, ktorú v utorok uverejnil Európsky úrad pre prevenciu a kontrolu neinfekčných chorôb WHO, analyzuje vplyv tvorby cien na spotrebu alkoholu v krajinách európskeho regiónu WHO vrátane Ruska.

 

 

"Alkohol je jednou z hlavných príčin straty na zdraví, zdravotného postihnutia a predčasnej smrti v regióne, ktorý je z hľadiska spotreby alkoholu na prvom mieste na svete. Táto záťaž spočíva predovšetkým na ľuďoch v produktívnom veku", hovorí správa.

 

Štatistika nepustí 

V európskom regióne je alkohol označovaný ako príčina každej štvrtej smrti ľudí vo veku od 25 do 29 rokov a je tiež označený za hlavný rizikový faktor pre ľudí vo veku od 15 do 49 rokov. Podľa autorov správy si tento zdravotný problém vyžaduje naliehavé riešenie.

 

 

"Je to faktor, ktorý brzdí hospodársky rozvoj. Alkohol predstavuje ďalšie finančné bremeno pre spoločnosť a jeho dôsledky pre systémy zdravotnej starostlivosti a trestného súdnictva často prevyšujú výhody daní z alkoholu", uvádza sa v štúdii.

 

Správa predstavuje predpoveď, že "celková konzumácia alkoholu v európskom regióne WHO pravdepodobne zostane prakticky nezmenená najmenej ďalších desať rokov".

 

 

"Členské štáty však majú v tejto oblasti stále k dispozícii niekoľko účinných regulačných možností", zdôraznené v správe.

 

Zdroj:  https://ria.ru/20200630/1573692317.html

  reklama


Zdroj: N.R Netky.sk RIA.ru

Foto:  RIA.ruNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok