Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. sep. 2020Konštantín
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
27.09.2013 19:23 Zahraničie
Europol a Interpol spojili sily v boji proti globalizovanému zločinu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
27.09.2013 19:23 Zahraničie

Europol a Interpol spojili sily v boji proti globalizovanému zločinuBRUSEL - Spolupráca medzi policajnou agentúrou EÚ Europolom a Interpolom je dlhodobá a založená na spoločných záujmoch v boji proti meniacim sa formám organizovaného zločinu. Vedúci oboch útvarov sa na tohoročnom júlovom pracovnom stretnutí v Haagu dohodli na ešte užšej a koordinovanejšej spolupráci proti globalizujúcej sa kriminalite.


Komisárka EÚ pre vnútorné záležitosti Cecilia Malmströmová počas svojej prvej návštevy v sídle Interpolu v Lyone v marci 2012 v mene EÚ ocenila spoločné úsilie, ktoré vyvíjajú obe policajné nadnárodné agentúry na boj proti trestnej činnosti v Európe, ale aj na iných kontinentoch. Malmströmová počas stretnutia s generálnym tajomníkom Interpolu Ronaldom Noblom hovorila o potrebe posilniť partnerstvo medzi Interpolom a Európskou úniou. Za najdôležitejšie oblasti spolupráce označila spoločný boj proti počítačovej kriminalite, obchodovaniu s ľuďmi, sexuálnemu zneužívaniu detí, ale aj vzdelávanie a odbornú prípravu svojich členov a všeobecnú spoluprácu medzi Interpolom a rôznymi agentúrami EÚ. Riaditeľ Europolu Rob Wainwright a generálny tajomník Interpolu Ronald Noble v júli tohto roku, počas jedného z pravidelných pracovných stretnutí v sídle policajnej agentúry EÚ v Haagu, preskúmali spoluprácu medzi oboma inštitúciami a zamerali sa na najväčšie kriminálne hrozby súčasnosti. Obe inštitúcie sa zhodli najmä na posilnení boja proti počítačovej kriminalite, čo 24. a 25. septembra potvrdili prvou spoločne pripravenou medzinárodnou konferenciou o kyberkriminalite, ktorá sa konala v sídle Europolu v Haagu. Na konferencii sa zúčastnilo 250 odborníkov zo 42 krajín, z viac ako 80 rôznych organizácií. Boli medzi nimi zástupcovia orgánov činných v trestnom konaní, počítačoví odborníci, ale aj predstavitelia mimovládnych organizácií, súkromného sektora a akademickej obce.

Počas júlového stretnutia vedúci oboch útvarov pri posudzovaní svojej operačnej spolupráce ocenili najmä úspech protidrogovej operácie "Lionfish", ktorá pod vedením Interpolu a s podporou Europolu viedla k zadržaniu takmer 30 ton kokaínu, heroínu a marihuany v oblasti Karibiku. Wainwright a Noble sa z hľadiska budúcej spolupráce dohodli na novom akčnom pláne, ktorý by mal byť vylepšený efektívnejším hodnotením hrozieb zo strany organizovanej trestnej činnosti a dôraznejšou interoperabilitou medzi databázami oboch inštitúcií. "Spolupráca medzi Interpolom a Europolom je kľúčovým prvkom v našom individuálnom a spoločnom úsilí v boji proti všetkým typom trestnej činnosti zo všetkých kútov sveta. Budeme aj naďalej identifikovať oblasti, kde môžeme spolupracovať ešte efektívnejšie, a ďalej stavať na úspechoch, ktoré Interpol a Europol už dosiahli," uviedol po stretnutí v Haagu generálny tajomník Interpolu. Riaditeľ Europolu jeho slová doplnil konštatovaním, že spolupráca medzi oboma úradmi je vysoká na všetkých úrovniach, nielen medzi organizáciami, ale aj medzi ich jednotlivými útvarmi. "Tvárou v tvár globalizácii zločinu, Europol a Interpol stoja bok po boku pri zabezpečovaní zodpovednosti," povedal Wainwright.reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok