Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. feb. 2021Zlatica
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
21.09.2018 15:29 Zahraničie
Europol oznámil úspech cezhraničnej operácie proti predaju nezákonného paliva
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
21.09.2018 15:29 Zahraničie

Europol oznámil úspech cezhraničnej operácie proti predaju nezákonného palivaBRUSEL - Do zadržania 25 podozrivých a 2,2 milióna kilogramov paliva vyústila šesťmesačná spoločná policajná operácia zameraná na skupiny organizovaného zločinu, ktoré sa podieľali na podvode s palivom. Uviedol to v piatok Európsky policajný úrad (Europol).


Europol upozornil, že nezákonný obchod s palivami mohol spôsobiť poškodenie motorových vozidiel v krajinách EÚ a predstavoval riziko pre zdravie a bezpečnosť spotrebiteľov, pretože pašovaný tovar nespĺňal požadované európske normy.

 

Podľa správy Europolu zločinci v snahe vyhnúť sa režimu spotrebných daní vytvorili zmes zemného plynu s ďalšími prímesami na úpravu konečných fyzických vlastností paliva. V dôsledku toho bol konečný produkt, nezákonne predávaný na čiernom trhu, obzvlášť atraktívny z dôvodu nižšej ceny a zločincom umožnil dosiahnuť obrovské zisky.

 

Colné a policajné zásahy v snahe rozbiť nezákonnú schému obchodovania sa počas obdobia šiestich mesiacov uskutočňovali v celej Európe a skončili sa v júli. Europol pripomenul, že rozsiahla policajná operácia zahŕňala 23 členských štátov EÚ: Belgicko, Britániu, Bulharsko, Česko, Dánsko, Estónsko, Holandsko, Chorvátsko, Írsko, Litvu, Lotyšsko, Maďarsko, Maltu, Nemecko, Poľsko, Portugalsko, Rakúsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švédsko a Taliansko.

 

Akciu podporili experti Europolu, ktorí poskytovali nepretržité analytické a operačné skúsenosti. Iniciatívu podporili aj Pracovná skupina pre colnú spoluprácu (CCWP) a Svetová colná organizácia (WCO).

 

Vďaka fungujúcej medzinárodnej spolupráce sa podarilo vytvoriť podrobný spravodajský obraz o spôsoboch operácie, trasách, druhoch výrobkov a hospodárskych subjektoch podieľajúcich sa na rozsiahlom podvode s palivami. Počas vyšetrovania sa podarilo odhaliť nelegálne vykladacie priestory a dodávateľské reťazce.

 

Zhabaných bolo viac ako 2,2 milióna kilogramov nezákonného paliva, 400.000 kilogramov iných výrobkov (základné oleje, prísady atď.) a došlo aj ku konfiškácii rôznych aktív (vozidlá, nehnuteľnosti, peňažné a bankové účty) v hodnote vyše troch miliónov eur. V takmer všetkých členských štátoch EÚ, ktoré sa zúčastnili na cezhraničnej operácii, sa už začali trestné konania a daňové audity.

 

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok