Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
24. sep. 2021Ľuboš
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ruská očkovacia vakcína proti koronavírusu Sputnik V.
Ruská očkovacia vakcína proti koronavírusu Sputnik V.
03.08.2021 17:46 Zahraničie
Európska komisia uznala očkovacie certifikáty San Marínu aj napriek tomu, že v krajine očkujú Sputnikom V
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
03.08.2021 17:46 Zahraničie

Európska komisia uznala očkovacie certifikáty San Marínu aj napriek tomu, že v krajine očkujú Sputnikom VBRUSEL – Európska komisia uznala elektronické digitálne osvedčenia o očkovaní v San Maríne a vo Vatikáne, kde sa používa ruská očkovacia látka Sputnik V. Podľa vyhlásenia Európskej únie a týchto dvoch štátov, ktoré nie sú členmi EÚ, boli certifikáty prijaté 2. augusta.


"Európska komisia 2. augusta schválila rozhodnutia, ktorými sa má zaistiť, aby covid-certifikáty Vatikánu a San Marína boli ekvivalentné európskym digitálnym covid-certifikátom", uvádza sa v dokumente. 

 

"To znamená, že obe krajiny budú prepojené s EÚ, kde vydané certifikáty budú akceptované rovnakým spôsobom ako digitálny covid-certifikát EÚ. V praxi to znamená, že držitelia týchto certifikátov ich budú môcť používať za rovnakých podmienok ako držiteľa certifikátov v EÚ".

 

 

Toto vyhlásenie cituje aj slová eurokomisára pre spravodlivosť Didiera Reyndersa: "Teší ma, že stále viac krajín zavádza systém založený na európskom digitálnom covid-certifikáte. Podnikáme aktívne kroky k uznaniu certifikátov vydaných inými štátmi, ktoré nie sú členmi EÚ. Zároveň musia byť kompatibilné so systémom EÚ a umožňovať overenie ich pravosti, platnosti a spoľahlivosti".

 

Kontrola otvorenej databázy európskeho digitálneho certifikátu vykonaná agentúrou TASS naznačuje, že Vatikán aj San Maríno sa už v tomto systéme javia ako plne integrované štáty, ktoré sú členmi Európskej únie.

 

 

Ruská vakcína nebola prvá možnosť

Dodávky Sputniku V. do San Marína sa začali vo februári tohto roku, väčšina populácie tejto republiky bola očkovaná dvoma dávkami ruskej vakcíny, ktorá v EÚ zatiaľ nebola uznaná. Orgány San Marína, najstaršej nezávislej republiky nachádzajúci sa v Apeninách s niečo vyše 30 000 obyvateľmi, sa obrátili na Ruský fond priamych investícií so žiadosťou o kúpu ruskej vakcíny potom, čo si nemohli prostredníctvom Talianska kúpiť vakcíny schválené v EÚ.

 

V EÚ sú v súčasnosti certifikované štyri vakcíny "západného" sveta: AstraZeneca, Johnson & Johnson, PfizerModerna.

 

 

Európsky digitálny covid-certifikát obsahuje tri typy údajovľudskej imunite voči COVID-19: údaje o očkovaní,prekonanej chorobe alebo o negatívnom teste PCR, výsledky ktorých sú platné 72 hodín.

 

Zdroj: https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/12047555

  reklama


Zdroj: N.R Netky.sk TASS.ru

Foto:  FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok