Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
25. máj. 2020Urban
BratislavaBratislava 11°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Ilustračné foto
Ilustračné foto
28.03.2020 11:50 Ekonomika
Európska komisia vydala nové usmernenia na zachovanie prevádzky nevyhnutnej leteckej nákladnej dopravy
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
28.03.2020 11:50 Ekonomika

Európska komisia vydala nové usmernenia na zachovanie prevádzky nevyhnutnej leteckej nákladnej dopravyBRATISLAVA - Európska komisia (EK) vydala nové usmernenia na zachovanie prevádzky nevyhnutnej leteckej nákladnej dopravy a vyzýva členské štáty Európskej únie, aby počas krízy v dôsledku koronavírusu podporili prepravu leteckého nákladu.


Nové usmernenia podľa komisie obsahujú odporúčané prevádzkové a organizačné kroky zamerané na zachovanie nevyhnutných dopravných tokov, vrátane prepravy zdravotníckych potrieb a personálu.

 

Usmernenia Európskej komisie
"Opatrenia zahŕňajú výzvu členským štátom, aby udeľovali dočasné práva na dodatočnú prepravu leteckého nákladu z území mimo EÚ aj v prípadoch, keď by za normálnych okolností platili obmedzenia, a aj vtedy, ak sa takýto náklad prepravuje osobnými lietadlami," uviedla EK. Členským štátom takisto odporúča, aby dočasne prestali uplatňovať zákaz nočných letov a obmedzenia prevádzkových intervalov na letiskách pre nevyhnutnú prepravu leteckého nákladu a uľahčili používanie osobných lietadiel aj na výlučnú prepravu leteckého nákladu. "Na posádku lietadla by sa nemali vzťahovať cestovné obmedzenia, ak sa u nej neprejavujú žiadne symptómy. Je mimoriadne dôležité, aby otvorené letiská mali dostatočnú kapacitu na manipuláciu s leteckým nákladom a zaviedli osobitné opatrenia pre dopravný personál zapojený do prepravy tovaru," dodala EK.

 

 

Zmeny pravidiel 
Komisia zároveň privítala politickú dohodu o zmene pravidiel o letiskových prevádzkových intervaloch v súvislosti s ochorením COVID-19 a takisto ocenila rýchlu reakciu Európskeho parlamentu, ktorý prijal návrh investočnej iniciatívy zameranej na reakcie na koronavírus. Komisia predložila dva legislatívne návrhy na uvoľnenie finančných prostriedkov v rámci štrukturálnych fondov, na presmerovanie a preprogramovanie fondov politiky súdržnosti a na rozšírenie rozsahu pôsobnosti Fondu solidarity EÚ. Cieľom je rýchle uvoľnenie financií na pomoc s najnaliehavejšími potrebami, či už ide o nemocničné lôžka, pomoc malým a stredným podnikom alebo pracovníkom.

Komisia okrem toho navrhla zmeniť a doplniť pravidlá EÚ týkajúce sa letiskových prevádzkových intervalov. Toto opatrenie pomôže európskemu leteckému priemyslu vyrovnať sa s tlakom a životnému prostrediu znížením emisií, ktoré produkujú prázdne lietadlá, takzvané lety duchov. Nové predpisy vstúpia do platnosti po formálnom schválení Radou.
 reklama


Zdroj: SITA/netky Katarína Štefunková

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok