Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
21. apr. 2021Ervín
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Vakcína SPUTNIK V
Vakcína SPUTNIK V
08.03.2021 13:23 Koronavirus
Európska lieková agentúra neodporúča núdzové použitie vakcíny Sputnik V
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
08.03.2021 13:23 Koronavirus

Európska lieková agentúra neodporúča núdzové použitie vakcíny Sputnik VEURÓPSKA ÚNIA - Európska lieková agentúra nalieha na štáty, aby SPUTNIK V nepoužívali ani núdzovo.


Európska lieková agentúra neodporúča núdzové používanie ruskej vakcíny proti koronavírusu Sputnik V. Informoval portál tn.nova.cz.

 

"Potrebujeme dokumenty na analýzu. Nemáme zatiaľ ani potrebné dáta o naočkovaných ľuďoch. Všetko je neznáme. Preto nalieham na štáty, aby nedávali súhlas ani k núdzovému využitiu," povedala predstaviteľka agentúry Christa Wirthumerová-Hocheová pre rakúsku televíznu stanicu ORF.

 

 

EMA musí najskôr preskúmať relevantné údaje, ktoré už má k dispozícii, povedala Wirthumerová-Hocheová podľa portálu kleinezeitung.at.

 

Súvisiaci článok: Vakcína Sputnik V môže Slovensku pomôcť poraziť pandémiu koronavírusu

 

Jediné dáta, ktoré Rusi zverejnili, sú iba obsahom jediného článku vo vedeckom časopise LancetPodľa neho by mala byť vakcína bezpečná a dosahovať by mala takmer 99% účinnosti. 

Nasadenie vakcíny Sputnik V alebo vakcín od čínskych výrobcov, ktoré rovnako neprešli schvaľovacím procesom na úrovni celej EÚ, prirovnala k „ruskej rulete“.  Dodala, že v dlhodobej budúcnosti sa bude v únii očkovať vakcínami proti rôznym variantom koronavírusu. Európska únia sa podľa nej bude snažiť, aby schvaľovanie nových generácií už registrovaných vakcín bolo rýchle.

 

Bude vás zaujímať: EMA plánuje vyhodnotiť vakcínu Sputnik V v kratšom čase

 

Neprezradila ako dlho celý proces potrvá, ale podľa nej prebehne na základe európskych štandardov pre kvalitu i bezpečnosť. 

 

Súvisiaci článok: Tajomné lietadlo, o ktorom média informovali, na Slovensko priviezlo vakcíny Sputnik V

 

V núdzovom režime už začalo ruskú vakcínu využívať Maďarsko. Prvé dodávky Sputnika V dorazili tiež k nám na Slovensko, kde neštandardné podmienky nákupu tejto vakcíny vyvolali búrlivé reakcie, ba dokonca vládnu kízu. Používanie Sputnika V zvažuje aj česká vláda.


 reklama


Zdroj: Netky Kristýna Peštová

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok