Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. sep. 2020Konštantín
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Zamestnanci Európskej liekovej agentúry odmietajú Bratislavu, ako potenciálne nové sídlo
Zamestnanci Európskej liekovej agentúry odmietajú Bratislavu, ako potenciálne nové sídlo
29.09.2017 14:33 Domov
Európska lieková agentúra odmieta ísť na Slovensko, vadia jej nepriaznivé podmienky pre homosexuálov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
29.09.2017 14:33 Domov

Európska lieková agentúra odmieta ísť na Slovensko, vadia jej nepriaznivé podmienky pre homosexuálovBRATISLAVA – Slovensko sa zaradilo na zoznam krajín, ktoré sa uchádzajú o sídlo Svetovej vedeckej agentúry. Podľa najnovších informácií sa, ale špičkovému vedeckému personálu na Slovensko sťahovať nechce. Údajne je za tým aj náš negatívny postoj k homosexuálom.


Televízia RTVS informovala, že zamestnanci Európskej liekovej agentúry (EMA) sa stránia presťahovania nie len na Slovensko, ale vo všeobecnosti do východnej krajín EÚ. Bratislavu pritom zaradili do štvrtej najhoršej kategórie, čo by mohlo znamenať masový odchod zamestnancov, v prípade, že sídlo sa presťahuje do Bratislavy. Odhady naznačujú, že by mohlo z agentúry odísť od 72 až do 94% pracovníkov, bez ktorých by agentúra nebola schopná fungovať.

 

 

Súčasným zamestnancom prekáža nerešpektovanie práv LGBT ľudí. Agentúra varovala, že v prípade, že sa zamestnanci skutočne rozhodnú dať výpoveď nastane kríza verejného zdravotníctva. „Lieky sa budú musieť schvaľovať a dovážať z tretích štátov a hrozí dokonca až smrť pacientov,“ uviedla agentúra na svojej webovej stránke. Favoritmi sú Viedeň, Kodaň či Miláno. Zamestnanci napísali otvorený list šéfovi EMA Guidovi Rasimu, kde mnohí z nich vyjadrili obavy z toho, že vo východných krajinách by nemuseli byť rešpektovaní. Aj napriek tomu, že v liste pracovníci nekonkretizovali krajiny, človek nemusí byť Einstein, aby pochopil o kom bola reč.

 

EMA si musí nájsť nové pôsobisko, pretože po brexite už v Londýne ostať nemôže. Má na starosti schvaľovanie nových liekov, vykonáva dohľad nad ich bezpečnosťou, hrá dôležitú úlohu pri podpore inovácií a výskumu vo farmaceutickom priemysle. Zamestnáva stovky vysokokvalifikovaných odborníkov z celej Európy.

 

EMA je vplyvný decentralizovaný orgán EÚ, ako regulačný orgán má na starosti schvaľovanie nových liekov, vykonáva neustály dohľad nad bezpečnosťou liekov a hrá dôležitú úlohu pri podpore inovácií a výskumu vo farmaceutickom priemysle. 

 

 

Zamestnáva vysokokvalifikovaných odborníkov z celej Európy. Európska únia má v súčasnosti 37 decentralizovaných stálych pracovných agentúr. Slovensko ako jediná krajina z regiónu strednej Európy nehostí inštitúciu tohto druhu. Minister zdravotníctva vníma situáciu triezvo a naďalej ostáva pozitívny. "O presídlení EMA rozhodujú členské štáty EÚ," upokojuje Drucker.

 

 reklama


Zdroj: netky KZ

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok