Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
6. dec. 2021Mikuláš
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Vlajky Európskej únie
Vlajky Európskej únie
26.05.2021 12:54 Zahraničie
Európska prokuratúra začne fungovať 1. júna. Čo bude jej úlohou?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
26.05.2021 12:54 Zahraničie

Európska prokuratúra začne fungovať 1. júna. Čo bude jej úlohou?Európska komisia v stredu oficiálne potvrdila, že od 1. júna začne fungovať Európska prokuratúra.


Prvá nadnárodná prokuratúra bude zodpovedná za vyšetrovanie a stíhanie trestných činov poškodzujúcich rozpočet Európskej únie. „Európski prokurátori budú od 1. júna pod spoľahlivým vedením Laury Kövesiovej zasahovať proti zločincom a starať sa o to, aby sa pre korupciu či podvody nestratilo ani jediné euro,“ uviedla podpredsedníčka Európskej komisie pre hodnoty a transparentnosť Věra Jourová.

 

Mohlo by vás zaujímať: V stredu sa začne súdny proces v spore medzi Európskou úniou a spoločnosťou AstraZeneca


Podľa Didiera Reyndersa, komisára pre spravodlivosť, sa vytvorením Európskej prokuratúry začína „nová etapa v histórii európskej integrácie“. „Európska prokuratúra bude sledovať vykonávanie programu NextGenerationEU a dôsledne dozerať na to, aby sa finančné prostriedky plne využívali na pomoc našim hospodárstvam pri zotavovaní sa z krízy,“ podotkol Reynders.

 

Úloha novej prokuratúry
Európska prokuratúra bude vyšetrovať a stíhať rôzne druhy podvodov a iných trestných činov, ktoré poškodzujú finančné záujmy únie, hlavne podvody týkajúce sa výdavkov a príjmov, podvody súvisiace s DPH, ak sa budú týkať dvoch alebo viacerých členských štátov a hodnoty viac ako 10 miliónov eur, pranie špinavých peňazí z aktív pochádzajúcich zo sprenevery rozpočtu EÚ, aktívnu a pasívnu korupciu alebo spreneveru, ktoré ovplyvňujú finančné záujmy EÚ či účasť v zločineckej organizácii, ak je jej činnosť zameraná na páchanie trestných činov poškodzujúcich rozpočet EÚ.

 

Prečítajte si: EÚ chce tvrdo zakročiť proti Bielorusku. Nechce žiadne ich lietadlá vo vzdušnom priestore únie!reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok