Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
1. mar. 2021Albín
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Exekúcie nebudú kvôli pandémii pozastavené
Exekúcie nebudú kvôli pandémii pozastavené
28.01.2021 10:59 Domov
Exekúcie sa pre pandémiu neprerušia
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
28.01.2021 10:59 Domov

Exekúcie sa pre pandémiu neprerušiaExekúcie sa kvôli pandémii neprerušia. Zostávajú zachované.


Slovenská komora exekútorov upozornila, že v súvislosti s aktuálnymi opatreniami proti pandémii sa exekúcie neprerušujú. Všetky povinnosti dlžníkov a veriteľov zostávajú zachované. Národná rada novelizáciou niektorých zákonov dočasne upravila vybrané kompetencie súdnych exekútorov a prerušila plynutie niektorých lehôt.

 

 

Súdny exekútor nesmie do 28. februára vykonať dražbu alebo iný proces, smerujúci k predaju majetku dlžníka. Tak isto nesmie vykonať exekúciu predajom nehnuteľnosti, no všetky dovtedy vykonané kroky, ako napríklad blokácia nehnuteľnosti, ostávajú v platnosti. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa komory Stanislava Kolesárová.

 

Do 28. februára sú prerušené aj lehoty na podanie námietok proti exekúcii začatej pred 31. marcom 2017, na podanie návrhu na zastavenie exekúcie začatej po 1. apríli 2017, na podanie námietok proti upovedomeniu o zastavení starej exekúcie a na podanie opätovného návrhu na vykonanie exekúcie pre veriteľa v prípade zastavenia starej exekúcie.


„Plynutie všetkých lehôt v uvedených prípadoch, ktoré sa začali pred dňom účinnosti nového zákona, teda pred 19. januárom, sa až do 28. februára preruší. Od 1. marca začnú tieto lehoty opäť plynúť, a to tým dňom, v ktorom boli v deň účinnosti zákona. Ak teda niekomu uplynulo ku dňu účinnosti napríklad päť dní z lehoty na podanie námietok proti exekúcii, 1. marca začne opäť plynúť lehota svojím šiestym dňom a skončí sa 10. marca,“ vysvetlil prezident komory Miroslav Paller.

 


Exekútorské úrady fungujú v štandardnom režime päť dní v týždni a päť hodín denne, na ich návštevu sa však nevzťahuje výnimka zo zákazu vychádzania, občania ich teda nemôžu navštíviť ale môžu ich kontaktovať prostredníctvom e-mailov, či telefonicky. Pri plnení  finančných záležitostí môžu dlžníci využiť bezhotovostný platobný styk.
 reklama


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok