Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
29. nov. 2021Vratko
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Martina Šimkovičová
Martina Šimkovičová
26.10.2021 10:01 Domov
Exposlankyňa Martina Šimkovičová si nesplnila povinnosť, teraz za to draho zaplatí
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
26.10.2021 10:01 Domov

Exposlankyňa Martina Šimkovičová si nesplnila povinnosť, teraz za to draho zaplatíZabudla Martina Šimkovičová na svoje povinnosti? Dostala mastnú pokutu. Nebola to však prvá pokuta a možno nebude ani posledná!


Bývalá moderátorka TV Markíza a exposlankyňa Martina Šimkovičová sa minulé volebné obdobie dostala do parlamentu. Po 4 rokoch však zažila sklamanie vo voľbách a musela sa vzdať poslaneckého platu. Získala totiž len 844 preferenčných hlasov. Aktuálne pracuje pre internetovú televíziu.

 

 

Jej politická kariéra sa začala v roku 2016. Dostala sa do parlamentu na kandidátke strany Sme rodina. V klube Borisa Kollára však dlho nevydržala. V roku 2020 už kandidovala za stranu Hlas ľudu Petra Marčeka.

 

Teraz sa dostávame k Šimkovičovej pokute, ktorá nebola jej prvou. Šimkovičová dostala taktiež pokutu 1 000 € za to, že hlasovala za svojho kolegu, poslanca Rastislava Holúbka.

 

Každý politik a verejný činiteľ musí podľa zákona podať oznámenie verejného funkcionára  najneskôr do 30. apríla. V tomto dokumente oznamujú svoje majetkové pomery a uvádzajú všetky funkcie, zamestnania či činnosti. Šimkovičová to však neurobila a  dostala pokutu ešte za rok 2019. Oznámenie podala oneskorene. Situáciu sa rozhodla riešiť žiadosťou o splátky.

 

"Dlžník požiadal o splátkový kalendár. Zaväzuje sa zaplatiť správcovi pohľadávky štátu, dlh vo výške 3 121,99 € bezhotovostne prevodom na účet, a to v siedmich mesačných splátkach, počnúc mesiacom október 2021,“ uvádza sa v zmluve medzi Šimkovičovou a Kanceláriou NR SR.

 

 

Ak Šimkovičová nezaplatí niektorú zo splátok včas, musí k termínu ďalšej splátky zaplatiť celú sumu naraz. Šimkovičová údajne zopakovala tú istú chybu aj tento rok. Oznámenie verejného činiteľa opäť neodovzdala načas. "Tam konanie momentálne prebieha, v tomto prípade ju ešte len ideme pokutovať. Pokutu dostane v najbližšej budúcnosti, takže bude asi druhý splátkový kalendár,“ povedal pre cas.sk overovateľ výboru pre nezlučiteľnosť funkcií Milan Vetrák.

 

Prečítajte si: Po Baldwinovej nehode so zbraňou vznikla petícia za zákaz ostrých strelných zbraní pri nakrúcaní filmov

 

V naposledy zverejnenom majetkovom súpise za rok 2019 Šimkovičová uviedla, že nepodniká, mimo poslaneckej funkcie nemá iné zamestnanie, nevlastní žiadny nehnuteľný majetok, užíva rodinný dom v rakúskom Prellenkirchene a osobné auto Mercedes Benz a platí hypotekárny úver. Príjmy mala vo výške 37 600 €.

 

Šimkovičová vysvetlila casu.sk, že priznanie za rok 2019 nestihla podať pre pandémiu. "Bolo to presne 13. marca, zatvorili úplne všetko, bolo to zo dňa na deň. A tým, že som bývala v zahraničí, tak som kontakt so Slovenskom nemala žiadny, iba telefonický. Nemohla som sa na Slovensko vôbec dostať, bolo tam aj obmedzenie, že nemôžete ísť s dieťaťom cez hranice, a ja som nemala kam dať dcéru,“ vysvetlila. Podľa nej počítala s tým, že priznanie sa dá podať neskôr.

 

"To sa však netýkalo majetkového, ale daňového,“ dodala s tým, že takto to urobili viacerí kolegovia z parlamentu. Na otázku, či o elektronickom zaslaní povedala, že zrejme áno, ale potrebovala sa spojiť s človekom, ktorý jej ho robí, "lebo to vypĺňanie tých lajstier nie je až také jednoduché“. Tvrdí však, že podanie za rok 2020 už dala. "Ešte sa mi tam smiali, že v tom majetkovom priznaní nemám nič,“ dodala.

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: cas.sk/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok