Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
27. máj. 2020Iveta
BratislavaBratislava 12°
Biblia
TV program
Moje Netky
Róbert Kaliňák na stretnutí s premiérom Vietnamu Nguyen Xuan Phucom.
Róbert Kaliňák na stretnutí s premiérom Vietnamu Nguyen Xuan Phucom.
06.06.2017 15:13 Domov
FOTO Minister vnútra Róbert Kaliňák sa vrátil z Vietnamu! Pokrok tejto krajiny je závideniahodný
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
06.06.2017 15:13 Domov

FOTO Minister vnútra Róbert Kaliňák sa vrátil z Vietnamu! Pokrok tejto krajiny je závideniahodnýHANOJ – „Slovensko a Vietnam sú síce geograficky vzdialené, ale ľudsky sme si veľmi blízki.“ Vyhlásil to na stretnutí s premiérom Vietnamu Nguyen Xuan Phucom podpredseda vlády SR a minister vnútra SR Róbert Kaliňák na oficiálnej návšteve tejto ázijskej krajiny, ktorá sa konala na základe pozvania vietnamskej strany.


Spolu s vietnamským premiérom rozobrali možnosti ďalšej spolupráce medzi obidvoma krajinami. Minister vnútra Kaliňák ocenil zavedenie vízovej liberalizácie zo strany Vietnamu na jar tohto roka, keď Slovensko zaradili do programu tzv. e-visa systému. Kvôli vízam do tejto ázijskej krajiny už slovenskí občania nemusia navštíviť ambasádu. „Som však presvedčený, že zrušenie víz by pomohlo aj nárastu počtu slovenských turistov, ktorí by si vybrali ako dovolenkovú destináciu práve Vietnam. Bezpečnostná situácia hrá dnes pri výbere dovolenky pre Slovákov dôležitú úlohu a bezpečnosť vo Vietname je na vysokej úrovni,“ ocenil Kaliňák. Ročne navštívi túto ázijskú krajinu niekoľko tisíc Slovákov. „Pokrok, ktorý zaznamenal Vietnam v posledných rokoch, je závideniahodný,“ vyhlásil ďalej minister Kaliňák. Spolu s vietnamským premiérom vidia nové výzvy najmä v zlepšení obchodných vzťahov medzi oboma krajinami. Vietnam je pre Slovensko 14. najvýznamnejším obchodným partnerom, pričom slovenské firmy sa už dnes podieľajú napríklad na výstavbe priemyselného parku v severnom Vietname, budú sa podieľať na výstavbe ropovodu a plynovodu z Vietnamu do Laosu, obrieho colného skladu alebo dodávajú meteorologické stanice pre vietnamské letiská. 

 

Vo svojom pracovnom programe minister vnútra R. Kaliňák pokračoval s vietnamským ministrom pre vnútornú bezpečnosť generálom To Lamom, s ktorým počas jeho marcovej návštevy Slovenska podpísali dohody o spolupráci v oblasti prevencie a boja proti trestnej činnosti najmä v oblastiach ako nadnárodný organizovaný zločin, obchodovanie s ľuďmi a pašovanie migrantov, terorizmus a jeho financovanie, korupcia, falšovanie peňazí, nedovolené obchodovanie so zbraňami.  Obaja sa vo Vietname dohodli na zlepšení spolupráce pri pátraní po hľadaných osobách, výmeny informácií na všetkých úrovniach, v lepšej kooperácii pri boji proti terorizme a kriminalite, školeniach policajtov ako aj možnosti vytvorenia miesta slovenského policajného pridelenca v Hanoji. Spolu so slovenskou delegáciou si pozreli aj priestory technologického parku vietnamského ministerstva pre vnútornú bezpečnosť. V podniku vyrábajú prístroje a materiálno-technické prostriedky pre bezpečnostné zložky štátu. „Vidíme tu veľký potenciál pre slovenské firmy, ktoré by sa svojimi bezpečnostnými technológiami mohli podieľať na spoločnom podniku priamo vo Vietname,“ vyhlásil Kaliňák. So svojím partnerom sa dohodli na zriadení prvých pracovných skupín, ktoré by túto spoluprácu mali dostať do reality. 

 

V Hočiminovom meste sa podpredseda vlády a minister vnútra stretol s námestníkom ministra vnútra pre verejnú bezpečnosť generálom Ngyuen Van Thanhom ako aj ďalšími predstaviteľmi bezpečnostných zložiek Vietnamu. Ministra vnútra R. Kaliňáka prijal aj primátor mesta Nguyen Thanh Phong, ktorý už o niekoľko dní navštívi Slovensko, predovšetkým Košice, ktoré sú partnerom Hočiminovho mesta. Na okraj programu na juhu Vietnamu Kaliňák rokoval s honorárnym konzulom Slovenska vo Vietname Ho Huyom a navštívil vojenské tunely Cu Chi. 

Na stretnutí ministra vnútra R. Kaliňáka s guvernérom provincie Quangh Ninh zase prebrali možnosti investícií slovenských podnikateľov vo Vietname v oblasti cestovného ruchu.  

 reklama


Zdroj: netky.sk

Foto:  MV SRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok