Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
27. feb. 2021Alexander
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Hlavný oltár v ľadovom dóme tvoria rodičia s dieťaťom v náručí. Súsošie znamená poctu rodine.
Hlavný oltár v ľadovom dóme tvoria rodičia s dieťaťom v náručí. Súsošie znamená poctu rodine.
10.12.2017 21:15 Relax
FOTO Výlet za krásou z ľadu. Koľko vám bude trvať či stáť vás cesta za ľadovým dómom v Tatrách?
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
10.12.2017 21:15 Relax

FOTO Výlet za krásou z ľadu. Koľko vám bude trvať či stáť vás cesta za ľadovým dómom v Tatrách?VYSOKÉ TATRY - Na hrebienku vo Vysokých Tatrách opäť vznikol ľadový dom. Najväčšia atrakcia zimnej sezóny sa nachádza na Hrebienku vo Vysokých Tatrách.


Najväčšiu atrakciu zimnej sezóny vo Vysokých Tatrách, Tatranský ľadový dóm, po roku opäť otvorili. Tohtoročný ľadový chrám je v poradí piatym a počas minulej sezóny tam zavítalo viac ako 200-tisíc turistov.

 

 

Majstrovské dielo vytvorili slovenskí, českí a španielski sochári. Pre návštevníkov bude bazilika z ľadu otvorená počas celej zimnej sezóny. Pod kupolou, ktorá je chladená sa ukrýva až 190 ton ľadu. Každý rok je vytvorená inak. Tento rok ide o precízne detaily v téme Sagrada Familia od Gaudího, ktorú vytvoril sochár Adam Bakoš s jeho tímom.

 

 

Dielo je doplnené umeleckými výplňami, ktorých autorom je Achilleas Sdoukos, umelecký sklár. 

 

 

Oltár tvoria rodičia s dieťaťom v náručí. Sochy majú výšku okolo 5 metrov. Veže okolo nich majú až okolo 10 metrov. Sú to doposiaľ najvyššie opracované kusy ľadov, aké doteraz v ľadovom dóme “vyrástli”. Namiesto svätcov boli na dozdobenie použité tatranské motívy zvierat a kvetov, ako napr. plesnivca, horca či stračonôžky.

 

 

Ako sa tam dostanete? 

 

Existujú dve možnosti ako sa dostanete do ľadového dómu na Hrebienku. Buď si dáte prechádzku s miernym stúpaním, ktorá je dlhá približne 4 km, a trvať vám bude do 45 minút, alebo využijete lanovku Starý Smokovec-Hrebienok a hore sa vyveziete, kde cesta trvá okolo 10 minút a lístok stojí pre dospelého 9 eur. Hore pri ľadovom chráme sa nachádza stravovacie zariadenie s rýchlo pripraveným jedlom a doplnkovým tovarom. 

 

 

Chrám je pre verejnosť otvorený od piatka 8. decembra denne od 9.00 do 16.30 hodiny, počas sviatkov sa otvárací čas predĺži. Vstup do ľadovej baziliky je pre návštevníkov bezplatný. V chráme sa počas celej hlavnej zimnej sezóny chystajú pravidelne každú nedeľu o 15.30 hodine koncerty a hudobné vystúpenia.reklama


Zdroj: netky BL

Foto:  netky BLNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok