Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
7. aug. 2020Štefánia
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Vyše 180 vystavovateľov z 22 krajín sa zišlo na medzinárodnom zberateľskom veľtrhu Bratislavské zberateľské dni
Vyše 180 vystavovateľov z 22 krajín sa zišlo na medzinárodnom zberateľskom veľtrhu Bratislavské zberateľské dni
02.06.2017 10:37 Domov
FOTO Začal sa medzinárodný veľtrh Bratislavské zberateľské dni, podujatie sa nesie v znamení narodenia Márie Terézie
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.06.2017 10:37 Domov

FOTO Začal sa medzinárodný veľtrh Bratislavské zberateľské dni, podujatie sa nesie v znamení narodenia Márie TerézieBRATISLAVA - Vyše 180 vystavovateľov z 22 krajín sa zišlo na medzinárodnom zberateľskom veľtrhu Bratislavské zberateľské dni, ktoré sa začali dnes v areáli bratislavskej Incheby. Tohtoročné podujatie sa nesie v znamení 300. výročia narodenia Márie Terézie.


Medzinárodný charakter veľtrhu potvrdzuje rekordná účasť blízkych i vzdialených krajín a tento rok je najviac zastúpených štátov v celej histórii zberateľského veľtrhu. Ponúkajú množstvo jedinečných exemplárov a hodnotných artefaktov, ktorými si vášniví zberatelia môžu skompletizovať a obohatiť svoje zbierky.

 

Jedným z nich je strieborná minca vydaná pri príležitosti 300. výročia narodenia Márie Terézie. Národná Pokladnica si jej výročie uctí striebornou pamätnou medailou z jednej unce rýdzeho striebra. Pri tejto príležitosti si zberatelia môžu obzrieť aj unikát kremnickej razby 10 dukát z obdobia Márie Terézie, konkrétne z roku 1765. Ide o jedinečný ročník, ktorý sa na trhu bežne neobjavuje a ktorého hodnota je odhadovaná na viac ako stotisíc eur.

 

Premiérovo sa na tohtoročnom zberateľskom veľtrhu so svojím filatelistickým tovarom a sortimentom poštových cenín zúčastňuje Česká pošta. Pri príležitosti svojej účasti si pripravila aj špeciálny korešpondenčný lístok s tematickou prítlačou Bratislavského hradu.

 

Ani tento rok nechýba Slovenská pošta. Spolu s Poštovým múzeom si pripravili výstavu „Pošta a poštári optikou fotografického objektívu“, ktorá ponúka pohľad na premeny pošty za posledných 100 rokov. Počas oboch dní trvania podujatia bude na stánku Slovenskej pošty k dispozícii výroba známky s personalizovaným kupónom, predaj filatelistického tovaru a príležitostná poštová pečiatka venovaná zberateľskému veľtrhu.

 

Novinkou na zberateľskom veľtrhu je aj Pressburg Mint – Bratislavská mincovňa, ktorá nadväzuje na tradíciu spred 300 rokov. Spojenie najnovších technológií a inovatívneho dizajnu vytvára nielen atraktívnu investičnú príležitosť, ale aj unikátne umelecké diela so zberateľskou hodnotou.

 

Zberateľský veľtrh obohacuje sekcia minerálov. Vystavovatelia prezentujú nielen neopracované minerály, polodrahokamy, ale aj šperky z nich vyrobené či perly.

Pripravené sú odborné prednášky na tému finančnej gramotnosti a investícií do konzervatívnych komodít, aukcia numizmatického materiálu, kde sa tento rok bude dražiť napríklad aj zlatý 4 dukát z obdobia Františka Jozefa I. či odborné poradenstvo v oblasti zberateľstva i možnosť dať si bezplatne ohodnotiť svoje zbierky.

Bratislavské zberateľské dni v Inchebe sú otvorené dnes od 10.00 do 18.00 h a v sobotu 3. júna od 10.00 do 16.00 h.

 

 

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok