Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
22. okt. 2020Sergej
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo
Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo
30.05.2016 15:07 Domov
Frešo: S mestami musia rásť aj regióny
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
30.05.2016 15:07 Domov

Frešo: S mestami musia rásť aj regiónyBRATISLAVA - Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo sa v dňoch 30. a 31. mája zúčastnil Fóra o mestskej agende a výjazdovej schôdze komisie pre kohéznu politiku a rozpočet EÚ Európskeho výboru regiónov v Amsterdame.


"Mestá sú nepochybne významnými motormi rozvoja v Európe, veď produkujú až 85% HDP. Klasický príklad máme Bratislavu, ktorá stimuluje hospodársky rast krajiny a produkuje pracovné miesta pre celé Slovensko. V Bratislave na jednej strane zažívame prudký rozvoj, ktorý je síce pozitívny pre krajinu, no na druhej strane to vytvára stále nové a nové výzvy pre celý Bratislavský kraj. Župa musí plniť viaceré povinnosti plynúce z prudkého rozvoja a zabezpečiť služby pre celý kraj. Z toho dôvodu si myslím, že mestská agenda sa musí rozvíjať v partnerstve so všetkými relevantnými hráčmi," vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

 

Konferenciu organizovalo hlavné mesto Amsterdam v spolupráci s provinciou Severné Holandsko a Asociáciou holandských miest v rámci holandského predsedníctva v Rade EÚ. Fóra sa zúčastnili zástupcovia miestnych a regionálnych orgánov zo všetkých členských štátov, inštitúcií EÚ a zainteresovaných strán. Delegáti diskutovali o krokoch, ktoré treba podniknúť, aby bola mestská agenda lepšie zohľadnená pri tvorbe európskych politík, ako napríklad inteligentné, inovatívne mestá ale aj ekologický, inkluzívny a udržateľný rozvoj.

 

Predseda BSK Pavol Frešo pozval delegátov na 7. Európsky samit regiónov a miest, ktorý kraj spolu s mestom Bratislava organizuje 8. a 9. júla v Bratislave.

 

"Z Amsterdamu som si priniesol inšpiráciu pre samit. Práve v Bratislave budeme diskutovať o ďalšom rozvoji kohéznej politiky po roku 2020, jej revízii a hlavne jej zjednodušenia, aby obce a mestá mali možnosť efektívne čerpať prostriedky na dôležité projekty. Investovať a spájať je mottom samitu. Spolu musíme presadiť podporu pre investície do kvalitných projektov v rámci dopravnej, energetickej a inteligentnej infraštruktúry. Okrem toho zapájame do diskusie aj obyvateľov kraja, pretože práve na nich majú európske politiky najväčší vplyv," dodal na predseda BSK Pavol Frešo.

 

 

 reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok