Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
10. jún. 2023Margaréta
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Vyplýva to z návrhu poslankyne NR SR Kataríny Cséfalvayovej na vydanie novely zákona o vysokých školách, s ktorým dnes súhlasila vláda
Vyplýva to z návrhu poslankyne NR SR Kataríny Cséfalvayovej na vydanie novely zákona o vysokých školách, s ktorým dnes súhlasila vláda
18.01.2017 13:25 Domov
Funkcia rektora má byť nezlučiteľná s dekanom či tajomníkom
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
18.01.2017 13:25 Domov

Funkcia rektora má byť nezlučiteľná s dekanom či tajomníkomBRATISLAVA - Funkcia rektora verejnej vysokej školy má byť nezlučiteľná s funkciou prorektora, dekana, prodekana, kvestora, tajomníka fakulty či inou funkciou vedúceho zamestnanca na tej istej alebo inej verejnej vysokej škole. Rovnako by mala byť nezlučiteľná s funkciou rektora na inej vysokej škole. Vyplýva to z návrhu poslankyne NR SR Kataríny Cséfalvayovej na vydanie novely zákona o vysokých školách, s ktorým dnes súhlasila vláda.


Ako tiež vyplýva z návrhu, funkcia dekana fakulty verejnej vysokej školy by mala byť nezlučiteľná s funkciou rektora, prorektora, kvestora alebo inou funkciou vedúceho zamestnanca na tej istej alebo aj inej verejnej vysokej škole. Rovnako tak s funkciou dekana na inej fakulte tej istej verejnej vysokej školy alebo na fakulte inej vysokej školy. Ďalej by mala byť nezlučiteľná aj s funkciou prodekana alebo tajomníka fakulty na tej istej fakulte, na inej fakulte tej istej verejnej vysokej školy alebo na fakulte inej vysokej školy.

 

Ministerstvo školstva v predkladacej správe k návrhu zároveň uviedlo, že takto široko koncipovaná nezlučiteľnosť môže do určitej miery obmedzovať súbežné pedagogické a vedecké pôsobenie rektorov a dekanov, keďže "iným vedúcim zamestnancom" môže byť napríklad vedúci katedry, či vedúci ústavu. Za predpokladu, že by sa nezlučiteľnosť vzťahovala aj na tieto pozície, pre týchto "vedúcich zamestnancov" by bola funkcia rektora alebo dekana menej atraktívna. Preto v oboch bodoch rezort odporúča vypustiť z návrhu nezlučiteľnosť s "inou funkciou vedúceho zamestnanca".
Novela zákona má nadobudnúť účinnosť 1. marca.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok