Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. máj. 2022Svetozár
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Minister obrany SR Peter Gajdoš
Minister obrany SR Peter Gajdoš
08.09.2016 17:05 Domov
Gajdoš verí, že povýšenie bude pre generálov výzva a motivácia do ďalšej práce
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
08.09.2016 17:05 Domov

Gajdoš verí, že povýšenie bude pre generálov výzva a motivácia do ďalšej práceBRATISLAVA - Prezident Slovenskej republiky a hlavný veliteľ Ozbrojených síl SR Andrej Kiska dnes v Prezidentskom paláci povýšil 1. zástupcu náčelníka Generálneho štábu OS SR generálmajora Pavla Macka do hodnosti generálporučík, 2.zástupcu náčelníka Generálneho štábu OS SR brigádneho generála Jindřicha Jocha do hodnosti generálmajor a zástupcu veliteľa Vzdušných síl OS SR plukovníka Miroslava Lorinca vymenoval za brigádneho generála.


"Je to ocenenie za vašu doterajšiu prácu. Teraz sa ale od vás očakáva ešte viac. Služba v ozbrojených silách to nie je len povolanie, zamestnanie, ale je to poslanie. Je to poslanie pri ktorom musíte byť pripravení v prípade nutnosti položiť svoj život. Poslanie, pri ktorom zabezpečujete jednu z najdôležitejších úloh štátu, a to je obrana a bezpečnosť našich občanov,“ povedal prezident SR Andrej Kiska.

 

"Som presvedčený, že každý z vás si takéto ocenenie svojej práce zaslúži. A zároveň to prosím berte ako výzvu a motiváciu pre vašu ďalšiu prácu,“ povedal generálom minister obrany SR Peter Gajdoš, ktorý návrh na ich povýšenie predložil vláde Slovenskej republiky. "Z mojej strany to považujte tiež za gesto, ktorým vám chcem dať najavo, že si vážim vašu prácu, ktorú robíte pre naše ozbrojené sily a tým aj pre všetkých občanov Slovenskej republiky," zdôraznil.

 

Za trojicu povýšených profesionálnych vojakov sa dnes poďakoval novovymenovaný brigádny generál Miroslav Lorinc: "Dovoľte mi poďakovať za dôveru, ktorej sa nám dostalo. Nepovažujeme to len za ocenenie našej doterajšej vojenskej kariéry, ale cítime to aj ako povinnosť a zodpovednosť v budúcnosti robiť veci lepšie v prospech ozbrojených síl," povedal.

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok