Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava -3°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
08.04.2019 14:38 Zahraničie
GE Electronics dostala od EÚ pokutu za nesprávne informácie o plánovanej fúzii
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
08.04.2019 14:38 Zahraničie

GE Electronics dostala od EÚ pokutu za nesprávne informácie o plánovanej fúziiBRUSEL - Počas dnešného dňa prišla z Bruselu správa, že Európska komisia (EK) uložila pokutu vo výške 52 miliónov eur spoločnosti General Electric (GE), ktorá poskytovala klamlivé informácie počas vyšetrovania o fúzii s LM Wond.


Margrethe Vestagerová, eurokomisárka, ktorá je zodpovedná za politiku hospodárskej súťaže v rámci krajín EÚ upozornila, že rozhodovanie o fúziách EÚ môže byť len tak dobré, aké sú poskytnuté podklady. 

 

"Presné informácie majú pre komisiu zásadný význam pri prijímaní rozhodnutí o hospodárskej súťaži. Pokuta uložená spoločnosti General Electric je dôkazom toho, že komisia veľmi vážne vníma porušenie povinnosti spoločností poskytnúť správne informácie," uviedla komisárka.

 

 

Nariadenie EÚ o fúziách zaväzuje spoločnosti, aby v procese vyšetrovania tohto procesu poskytli správne a nezavádzajúce informácie a aby EK mohla včas a účinne preskúmať fúzie a prevzatia iných podnikov. V januári minulého roku oznámila spoločnosť GE návrh na fúziu s firmou LM Wind. V oznámení, ktoré sa dostalo na stôl pred exekutívu EÚ bolo uvedené, že momentálne nepropaguje žiadnu veternú turbínu s vyšším výkonom ako je 6 megawattov. EK však zistila, že spoločnosť ponúka zákazníkom aj 12-megawattovú veternú turbínu umiestnenú na mori.

 

 

Na základe tejto informácie GE najprv stiahla oznámenie o fúzii, no neskôr opätovne požiadala EÚ o uskutočnenie tej istej transakcie so spoločnosťou LM Wind, ale s už upravenými informáciami o budúcom projekte. Komisia v marci 2017 navrhovanú fúziu schválila. 

 

 

Podľa nariadenia o fúziách môže eurokomisia uložiť pokuty do výšky 1 % celkového obratu spoločností, ktoré úmyselne alebo z nedbanlivosti poskytli nesprávne alebo zavádzajúce informácie. Komisia pri stanovení výšky pokuty zohľadňuje povahu, závažnosť a trvanie porušenia, ako aj akékoľvek poľahčujúce a priťažujúce okolnosti. Po zhodnotení všetkých faktorov a okolností EK dospela k záveru, že celková pokuta vo výške 52 miliónov eur je odstrašujúca a primeraná.

 

 

 

 reklama


Zdroj: TASR/netky LČ

Foto:  Pixabay, Instagram, dailygazette.comNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok