Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
14. okt. 2019Boris
BratislavaBratislava 11°
Biblia
TV program
Moje Netky
Generálny biskup ECAV na Slovensku Miloš Klátik
Generálny biskup ECAV na Slovensku Miloš Klátik
01.06.2017 19:05 Domov
Generálny biskup Evanjelickej cirkvi prijal hostí z Rakúska a odovzdal im pamätné medaily
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
01.06.2017 19:05 Domov

Generálny biskup Evanjelickej cirkvi prijal hostí z Rakúska a odovzdal im pamätné medailyBRATISLAVA - Generálny biskup ECAV na Slovensku Miloš Klátik prijal v týchto dňoch na pôde Generálneho biskupského úradu (GBÚ) ECAV v Bratislave návštevu z Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania v Rakúsku i rakúskeho veľvyslanca na Slovensku Helfrieda Carla.


Okrem rakúskeho veľvyslanca Klátik privítal v modlitebni GBÚ aj superintendenta diecézy Burgenland Manfreda Kocha a zborového farára cirkevných zborov Nickelsdorf a Deutsch Jahrndorf Sönkeho Frosta. 

 

Generálny biskup Klátik odovzdal hosťom v prítomnosti zamestnancov GBÚ pamätné medaily udeľované pri príležitosti 500. výročia reformácie osobnostiam ECAV na Slovensku, ale aj zástupcom partnerských cirkví za dobrú spoluprácu a podporu ECAV na Slovensku a šírenie jej dobrého mena a za spoluprácu pri šírení kresťanských hodnôt v spoločnosti.

 

Veľvyslanec Helfried Carl v príhovore poďakoval za vyznamenanie a zdôraznil význam cirkvi pre spoločnosť i dôležitosť šírenia kresťanských hodnôt nielen na Slovensku, ale i v Rakúsku.

 

Superintendent Manfred Koch pri poďakovaní vyzdvihol dobrú cezhraničnú spoluprácu ECAV na Slovensku a ECAV v Rakúsku, ako aj spoluprácu partnerských gymnázií v Oberschutrene a v Banskej Bystrici.

 

Farár Sönke Frost poďakoval za vyznamenanie a priblížil situáciu vo svojich cirkevných zboroch, kde v posledných rokoch pozoruhodne stúpa počet prisťahovalcov zo Slovenska. Pozitívne hodnotil integráciu Slovákov a zdôraznil dôležitosť spolupráce cirkevných zborov s miestnou samosprávou, uviedol Samuel Miško.

 

 

 

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok