Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. aug. 2022Leonard
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
04.07.2022 16:12 Domov
Hlavný hygienik dôrazne upozorňuje rodičov, aby neobchádzali usmernenia
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.07.2022 16:12 Domov

Hlavný hygienik dôrazne upozorňuje rodičov, aby neobchádzali usmerneniaBRATISLAVA - Ak sa chystáte dať deti do letného tábora, platia pre vás ako rodičov nové pravidlá. Zmeny nastanú aj pre organizátorov detských podujatí.


Úrad verejného zdravotníctva vydal nové usmernenia k organizácii hromadných podujatí. Menia sa i pravidlá pre detské pobytové letné tábory. A to tak pre ich organizátorov ako i pre rodičov. Ide o viacdňové aj jednodňové tábory minimálne piatich detí a mládeže do veku 18 rokov.

 

Rodičia

 

Pred nástupom do tábora je potrebné mať od pediatra potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa. Ten ho môže ho vydať najskôr mesiac pred pobytom. 

 

„Nie je úplne v poriadku, ak rodičia prídu za obvodným lekárom s tým, že potrebujú iba podpísať papier do tábora," uviedol pre TASR pediater Jozef Serafín z detského oddelenia Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku.

 

 

 

Pediater priblížil, že ide o odborné vyšetrenie, keď lekár zhodnotí, či dieťa nemá nejaké prenosné ochorenie alebo prípadné iné zdravotné ťažkosti. Ak dieťa užíva lieky alebo si jeho zdravotný stav vyžaduje obmedzenie záťaže, súčasťou potvrdenia sú podľa usmernenia aj tieto skutočnosti.

 

Zákonný zástupca musí pred nástupom do tábora  aktiež potvrdiť bezinfekčnosť dieťaťa písomným prehlásením. To nesmie byť staršie ako jeden deň pred samotným nástupom na tábor. 

 

 

Organizátori 

 

Úrad verejného zdravotníctva vydal aj usmernenia pre tých, ktorí chcú tábory ponúkať. Okrem iného, akýkoľvek tábor môže byť organizovaný len na základe písomného rozhodnutia o konaní zotavovacieho podujatia, ktoré vydá príslušný regionálny úrad. 

 

Organizátor zodpovedá za to, že zariadenie, v ktorom sa zotavovacie podujatie uskutočňuje, spĺňa požiadavky pokiaľ ide o umiestnenie, funkčné členenie, priestorové usporiadanie, ubytovanie a prevádzku.

 

K jeho povinnostiam patrí i predloženie potvrdení o zdravotnej spôsobilosti detí, o odbornej spôsobilosti osôb pracujúcich na zotavovacom podujatí a osôb manipulujúcich s potravinami.

 

Pri kontrole  musí preukázať spôsob zásobovania pitnou vodou, ďalej údaje o kvalite vody, spôsob stravovania, nakladania s odpadom a splniť i ďalšie kritériá.

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/ UVZ/ Netky Ida Železníková

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok