BratislavaBratislava -1°
ilustračné foto
07.02.2014 17:33 Šport
Hráči Bagherie si strelili osem vlastných gólov

RÍM - Talianskou futbalovou scénou otriasa ďalší škandál. Disciplinárna komisia Talianskej futbalovej federácie (FIGC) vyšetruje stredajší zápas medzi dvoma klubmi z ôsmej ligy.

Duel medzi Borgata Terrenove a Bagheriou sa skončil bizarným výsledkom 14:3, keď si hráči Bagherie v posledných desiatich minútach stretnutia strelili neuveriteľných osem vlastných gólov.

Zápas sa odohral v rámci pohárovej súťaže Coppa Sicilia, v trojčlennej skupine okrem spomenutých mužstiev figurovalo aj tím z Partinicaudace.

Hráči Bagherie, ktorí potrebovali na postup do ďalších bojov aspoň bod za remízu, prehrávali desať minút pred koncom 3:4. Borgata vzápätí dvakrát rýchlo skórovala a stav 3:6 zrejme domácich psychicky totálne položil. Následne hráči Bagherie úplne rezignovali a výsledok "prikrášlili" ôsmimi gólmi do vlastnej siete.

"Sami sme neverili tomu, čo sa na ihrisku udialo. Po zápase mi ich kapitán povedal, že oni budú radšej keď postúpime my, a nie tím z Partinicaudace," citoval šokovaného trénera Borgaty Ignazia Chianettu portál Siciliaingol.

Regionálny president FIGC pre Sicíliu Sandro Morgana uviedol, že vedenie ligy bizarný zápas podrobí riadnemu vyšetrovaniu a udelí príslušné tresty.

Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR