Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
20. okt. 2021Vendelín
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Vakcína proti koronavírusu, ilustračná fotografia.
Vakcína proti koronavírusu, ilustračná fotografia.
06.08.2021 13:18 Koronavirus
Hrdinský čin spoločnosti Novavax s vakcínami!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
06.08.2021 13:18 Koronavirus

Hrdinský čin spoločnosti Novavax s vakcínami!NEW YORK - Americký výrobca vakcín Novavax požiadal regulačné úrady v Indii, Indonézii a na Filipínach o povolenie núdzového použitia jeho očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19.


Ponúka tak svoju vakcínu niektorým nízkopríjmových krajinám skôr ako bohatým štátom, ktoré majú veľké zásoby očkovacích látok. V neskoršej časti tohto mesiaca Novavax plánuje požiadať o preskúmanie zo strany Svetovej zdravotníckej organizácie, na základe ktorého môže byť jeho vakcína súčasťou globálneho programu vakcinácie COVAX.

 

 

Prečítajte si: WHO vyzýva ľudstvo, aby s očkovaním treťou dávkou vakcíny ešte počkalo


Generálny riaditeľ Novavaxu Stanley Erck označil žiadosť o schválenie vakcíny v Indii, Indonézii a na Filipínach za „dôležitý krok k prístupu k miliónom dávok bezpečnej a efektívnej vakcíny v krajinách s naliehavou potrebou dostať pandémiu pod kontrolu“. Vakcíny Novavaxu sa jednoduchšie skladujú a prepravujú a už dlhšie sa očakáva, že zohrajú dôležitú rolu pri zvýšení dodávok v chudobných krajinách.

 


V júni Novavax uviedol, že jeho vakcína má približne 90-percentnú účinnosť proti symptomatickému priebehu COVID-19. Vyplynulo to zo štúdie na vzorke 30-tisíc ľudí v USA a Mexiku. Očkovacia látka bola účinná aj voči variantom koronavírusu. Vedľajšie účinky vakcíny boli väčšinou mierne.

 Spoločnosť Novavax uviedla, že smeruje k produkcii do 100 miliónov dávok vakcíny mesačne v treťom kvartáli a 150 miliónov mesačne v závere tohto roka.
 reklama


Zdroj: SITA/ Netky KP

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok