Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
25. sep. 2020Vladislav
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
20.10.2014 12:24 Domov
Hygienici uložili firme podnikajúcej s plynom 500-eurovú pokutu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
20.10.2014 12:24 Domov

Hygienici uložili firme podnikajúcej s plynom 500-eurovú pokutuBANSKÁ BYSTRICA - Spoločnosť Slovplyn, Banská Bystrica, dostala od banskobystrického Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) pokutu vo výške 500 eur. Firma, ktorej predmetom činnosti je skladovanie a predaj plynu (propán-bután, kyslík), plnenie tlakových nádob a nádrží motorových vozidiel plynom, sa nevedela preukázať platným rozhodnutím hygienikov. Informovala o tom dnes hovorkyňa RÚVZ Mária Tolnayová.


Podľa nej dôvodom na uloženie pokuty bolo porušenie povinnosti predložiť návrh na uvedenie priestorov do prevádzky príslušnému orgánu štátnej správy na úseku verejného zdravotníctva, ktorým je banskobystrický RÚVZ. Rozhodnutie o uložení pokuty aj s podrobným odôvodnením podpísal v piatok (17.10.) regionálny hygienik Cyril Klement.
     

"Podnet na výkon štátneho zdravotného dozoru (ŠZD) na túto spoločnosť bol u nás zaevidovaný 18. augusta tohto roku a podala ho jedna bratislavská spoločnosť. V prvej časti podania týkajúcej sa nesprávneho uvádzania adresy prevádzkarne a obsahu údajov, ktoré boli uvedené na priloženom pokladničnom doklade, nie je RÚVZ vecne príslušný. Podnet sme preto postúpili na daňový a živnostenský úrad v Banskej Bystrici," vysvetlila Martina Kováčová z oddelenia preventívneho pracovného lekárstva a toxikológie RÚVZ. Ako dodala, druhá časť podnetu, ktorá sa týkala porušovania zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia, bola preverená začiatkom septembra v priestoroch prevádzkarne v Brezne i v mieste sídla firmy v Banskej Bystrici.
      

"Pri výkone ŠZD sa zistilo, že spoločnosť začala svoju činnosť prevádzkovať v roku 2005. Jej konateľ sa nepreukázal platným rozhodnutím RÚVZ na uvedenie priestorov do prevádzky podľa platnej legislatívy. Následne RÚVZ zaslal spoločnosti Slovplyn oznámenie o začatí správneho konania vo veci uloženia pokuty za správny delikt na úseku verejného zdravotníctva," uzavrela Tolnayová.reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  InternetNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok