Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
14. apr. 2021Justína
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Zimný štadión
Zimný štadión
24.11.2017 19:30 Šport
I. Nesrovnal: Hokejové majstrovstvá sveta 2019 v Bratislave nie sú ohrozené
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
24.11.2017 19:30 Šport

I. Nesrovnal: Hokejové majstrovstvá sveta 2019 v Bratislave nie sú ohrozenéBRATISLAVA – Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2019 v Bratislave nie sú ohrozené, je však potrebné preveriť, či požadované investície do bratislavského Zimného štadióna Ondreja Nepelu skutočne treba. Povedal to primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal, ktorý vyhlásenia o ohrození majstrovstiev označil za hlúposti.


Reagoval tak na slová prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Martina Kohúta. Ten uviedol, že ak do júna budúceho roka neposkytne mesto Bratislava financie na opravy Zimného štadióna Ondreja Nepelu, môže Slovensko prísť o majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2019, alebo Bratislavu ako hlavné dejisko šampionátu nahradí iná metropola, ako Praha, Viedeň či Budapešť.

 

Nesrovnal sa však voči týmto tvrdeniam ohradzuje. Jedna vec je podľa neho hospodárne nakladanie s finančnými prostriedkami mesta a druhá vec je usporiadanie svetového šampionátu v ľadovom hokeji.

 

"My majstrovstvá v Bratislave vítame, pretože pre nás i celé Slovensko je to veľká príležitosť a chceme ju využiť. Predtým však, než zaplatíme čo len jedno euro do štadióna, musíme si spraviť poriadnu kontrolu," povedal primátor.

 

Preto podľa neho poslalo hlavné mesto do štadióna mestského kontrolóra, aby preveril, či hokejová aréna potrebuje pre šampionát investíciu v odhadovanej výške päť miliónov eur. "Potrebujeme najprv preveriť, či je pravda, že tam treba nejaké investície, a potom sa rozhodneme," podotkol Nesrovnal.

 

Bratislavskí mestskí poslanci zároveň chcú, aby mesto požiadalo štát o financovanie nevyhnutných opráv štadióna. Ak by mesto muselo vynaložiť nové investície do zimného štadióna, podľa mestského zastupiteľstva by sa malo podieľať aj na prípadnom zisku z majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. 

 

SZĽH poslal prevádzkovateľovi štadióna - Správe telovýchovných a rekreačných zariadení (STaRZ) hlavného mesta zoznam nevyhnutných vecí, ktoré treba v hokejovej aréne zrekonštruovať či doplniť. "Nie sú to žiadne prehnané požiadavky, len štandard, ktorý musí hala spĺňať pri organizovaní svetového šampionátu," uviedol zväz.

 

Začiatkom novembra primátor informoval, že od apríla tohto roka platia nové kritériá pre majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji a Bratislava ich musí dodržať. Viaceré zariadenia v štadióne, ako chladiaci a informačný systém, vzduchotechnika či mantinely, podľa neho už nespĺňajú nové štandardy. Štadión pritom prešiel v rokoch 2009 až 2011 rozsiahlou rekonštrukciou za viac ako 70 miliónov eur a mesto túto obnovu ešte stále spláca. 

 

Kohút pre Nový Čas skonštatoval, že hala od roku 2011 každý rok zarába okolo dvoch miliónov eur z rôznych akcií či z prenájmu. „Ale treba sa o ňu aj starať, investovať do údržby a modernizácie, a nie z nej len ťažiť,“ povedal. Nesrovnal argumentuje tým, že len ročná prevádzka štadióna stojí cez dva milióny eur.

 

 

 

 

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok