Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
8. jún. 2023Medard
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
PhDr.Jozef Facuna PhD.
PhDr.Jozef Facuna PhD.
25.05.2023 14:45 Domov
Inovatívne vzdelávanie pre školský manažment
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
25.05.2023 14:45 Domov

Inovatívne vzdelávanie pre školský manažmentBRATISLAVA - Národný inštitút vzdelávania a mládeže (NIVAM) pripravuje inovatívne vzdelávanie pre školský manažment, prihlásiť je sa možné do konca mája.


Jedná sa o súčasť preddefinovaného projektu s názvom „Inovatívne vzdelávanie učiteľov s cieľom zvýšiť ich interkultúrne kompetencie vo vzdelávacom procese rómskych žiakov“ v rámci programu Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzia Rómov financovaného z Nórskych grantov a zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Jednodňové vzdelávanie sa uskutoční v online prostredí v júni 2023. Program vrátane termínov bude záujemcom doručený v dostatočnom časovom predstihu.

 

CIEĽOVÁ SKUPINA

 

Vzdelávanie je určené pre školský manažment: - riaditeľ školy alebo zástupca riaditeľa, alebo iný člen vedenia školy, napr. predseda predmetovej komisie, - administratívny pracovník, ktorý sa podieľa na riadiacom procese školy. Po absolvovaní vzdelávania dostanú účastníci certifikát vydaný NIVAM.

 

OBSAH INOVATÍVNEHO VDELÁVANIA 

 

Možnosti vyučovania rómskeho jazyka v ZŠ a SŠ - Možnosti používania rómskeho jazyka vo vyučovacom procese v ZŠ a SŠ - Spolupráca s rómskou komunitou – rodina, škola - Inovatívne vzdelávacie metódy a didaktické prístupy - Podpora interkultúrnej výchovy - Príklady dobrej praxe

 

CIELE INOVATÍVNEHO VDELÁVANIA 

 

Cieľom je oboznámiť frekventantov s teoretickými poznatkami a praktickými zručnosťami v oblasti využívania inovatívnych metód a didaktických prístupov vo vyučovaní a praktickom používaní rómskeho jazyka vo vzdelávacom procese žiakov z marginalizovaných rómskych komunít, - podporiť školy v zavádzaní zmien v kľúčových oblastiach školského života, ako sú vyučovanie a učenie sa, riadenie či spolupráca s marginalizovanou rómskou komunitou – rodina, škola, - inovovať školské vzdelávacie programy na základe najnovších inovatívnych vzdelávacích metód a didaktických prístupov a implementovať ich do praxe, - podporovať interkultúrnu výchovu na úrovni triedy a školy, - zohľadňovať jazykovú odlišnosť žiakov z marginalizovaných rómskych komunít, - hodnotiť žiakov bez predsudkov a stereotypov.

 

PRAKTICKÉ INFORMÁCIE A KONTAKT

 

Záujemcovia sa môžu prihlásiť do 31. 05. 2023 (vrátane) zaslaním skenu podpísanej prihlášky a podpísaný súhlas so spracovaním osobných údajov (sken) na adresu jozef.facuna@nivam.sk. V prípade doplňujúcich otázok a informácií kontaktujte elektronicky: PhDr. Jozef Facuna, PhD., manažér projektu: jozef.facuna@nivam.sk reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Jozef Facuna/Martin Petráš, Netky.sk

Foto:  Rudolf Sivý, NIVAMNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok