Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
15. jan. 2021
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
15.09.2020 19:52 Zaujímavosti
Inšpiratívne svedectvo muža, ktorý prežil teroristický útok
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.09.2020 19:52 Zaujímavosti

Inšpiratívne svedectvo muža, ktorý prežil teroristický útokV jeden deň, keď ani kalendár nenaznačoval ničím zvláštny dátum, sa prebúdzanie javilo rovnako obyčajné ako v ktorékoľvek iné ráno. Netušilo sa, že len krátky čas delí od vypuknutia udalosti, ktorá naveky zmení tvár dejín. Kým tragédiu niekto sledoval z bezpečia prostredníctvom televíznej obrazovky, iný také šťastie nemal. A boli aj takí, pre ktorých to bola posledná chvíľa žitia.


Modlil sa inak
Aj Stanley, úspešný bankár, sa v pokoji prebudil, obliekol a vykonal tradičnú hygienu. Cítil však, že čosi nie je v poriadku. Modlil sa inak ako zvyčajne, s väčšou horlivosťou a kládol väčší dôraz na prosbu o ochranu najbližšej rodiny. Pracoval pre svetové obchodné centrum, jeho kancelária sídlila na poschodí číslo 81.

 

Pod kontrolou
Vstúpil na pracovisko a vyklonil sa z okna. Chcel sa poobzerať, zistiť, ako dýcha okolie a hádal, aké tváre zazrie. Pohľad, ktorý mu zrak ponúkol, nebol ale ani trochu pekný. Jedna veža obchodného centra sa už topila v plameňoch.
S kolegom sa dohodli, že budovu opustia, veď uprostred šialenstva by zostal len blázon. Strážnik im však so všetkou presvedčivosťou oznamoval, že situácia je pod kontrolou. Len nijaký strach, nebezpečenstvo nehrozí, miesto, na ktorom Stanley postával, je vraj mimo ohrozenia.

 

Lietadlo
Vzápätí sa ozvalo zvonenie telefónu.
„Stanley, človeče, pozeráš správy?" pýtal sa ho rozochvený hlas, v ktorom bolo jasne cítiť, že sa potrebuje informovať, naliať nádej, že ničí život nevisí na vlásku.


„Je to pod kontrolou," odpovedal Stanley a telefonát rýchlo ukončil.


Zdvihol hlavu a potom to bol boj o dych. Lietadlo amerických aerolínií sa rútilo priamo na neho, smrť mu klopala na plece.
Urobil teda to jediné, čo mu rozum nadiktoval - schúlil sa pod stôl a začal vzývať Boha.


„Pane, ja ti to odovzdávam do rúk. Teraz je to už tvoj problém." Lietadlo našlo konečný cieľ, vrazilo do budovy asi 6 metrov od neho a vybuchlo.


Krídlo dopravného prostriedku zbadal horieť vo dverách vedúcich na oddelenie, na ktorom sa nachádzal. Bol to zázrak, nič sa mu nestalo.


Únik
Uvedomil si, že odísť z budovy je otázka prežitia. Ale ako to urobiť? Nablízku mal samé trosky, cesta na slobodu bola nimi zahataná.


Modlitba mu dodala odvahu, pripadal si ako najsilnejší muž na svete. Podarilo sa mu uniknúť z kancelárie a to dokonca tak, že sa ho jediný plameň nedotkol.


„Bože, musím sa vrátiť domov, čakajú ma moji drahí," rozprával svojmu Stvoriteľovi.


Dotlčený sa predral až k východu, avšak ten bol zablokovaný. Východisko, ktoré ako-tak prichádzalo do úvahy, viedlo cez stenu. Kľakol si na kolená a opäť sa dal do modlitby.


„Veríte v Ježiša?" opýtal sa Stanley muža trčiaceho na druhej strane steny.


„Áno," odpovedal, a tak sa do modlitby pridal ďalší účastník.


Napokon silou dvojica prerazila stenu, Stanley preliezol k schodisku a zvyšok púte absolvoval s novým priateľom. Obaja bežali po schodoch, pričom sa na jednotlivom poschodí zastavili a zisťovali, či niekto predsa len nepotrebuje aj ich pomoc.


Na prízemí musela dvojica mužov zdolať protivníka v podobe ohňa, pretože ak by tam jeden z nich ostal, zhorel by do tla. Koniec to všetko napravil, pretože Stanley neokúsil smrť. Prežil i jeho priateľ, a hoci zohrala svoje i húževnatosť, nikdy by sa nedotiahlo do šťastného záveru bez pričinenia Boha. Veď on jediný má právo a moc rozhodnúť o živote a smrti.reklama


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  Unsplash @guillepozziNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok