Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
15. nov. 2019Leopold
BratislavaBratislava 10°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
21.02.2016 17:00 Relax
Jedlá pre deti v predškolskom veku
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
21.02.2016 17:00 Relax

Jedlá pre deti v predškolskom vekuBRATISLAVA - Predškolský vek trvá približne od 3 do 6 rokov. Koniec nie je určený fyzickým vekom, ale spoločensky, to znamená, nástupom dieťaťa do základnej školy.


V tomto období by dieťa už malo byť pri stolovaní relatívne samostatné, preberá návyky životného štýlu rodiny - teda aj štýlu stravovania a stolovania. Je to obdobie, ktoré je rozhodujúce pre utváranie správnych návykov zdravého životného štýlu, respektíve vzťahu k jedlu, k potravinám a stravovaciemu správaniu, do ktorého dieťa premieta svoju osobnosť, presadzuje sa voči rodičom, napríklad odmietanie jedla môže mať aj svoj ​​účel alebo emocionálny podklad.

 

Správny vývoj nám zaručí strava s dostatočnou energetickou hodnotou danú využitím základných živín - bielkovín, tukov, sacharidov, ktoré dieťa prijme v správnom množstve, pomere a kvalite.

 

Pravidelný stravovací režim, ktorý si dieťa začína vytvárať alebo si ho už vytvorilo v období batoľaťa, sa snažíme obohatiť o správne celoživotné zásady, je to ten vhodný čas na ich naučenie a prijatie. Spôsob výživy v rodine a v materskej škole sa riadi podľa presných pravidiel.

 

Denný režim rozdeľujeme do piatich dávok - raňajky 15 - 20 %, desiata 15 %, obed 35 %, olovrant 10 %, večera 20 - 25 %. Pravidelné stravovanie pôsobí ako prevencia prejedanie v popoludňajších a večerných hodinách. Režim je vhodné zostaviť približne v trojhodinových intervaloch.

 

Denná odporúčaná dávka tekutín sa pohybuje okolo 1500 - 2000 ml a s vekom stúpa. Príjem tekutín by mal byť rozdelený rovnomerne do menších dávok počas dňa.

 


 

 


 reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  internetNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok