Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. sep. 2022Václav
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
22.07.2022 15:52 Relax
Jednoduché triky, ako chrániť auto pred krádežou počas celého roka
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
22.07.2022 15:52 Relax

Jednoduché triky, ako chrániť auto pred krádežou počas celého rokaKrádeží áut pribúda a aktuálna ochrana z výroby už nestačí. Majitelia áut si však môžu dovybaviť svoje vozidlo špeciálnou ochranou aj sami. Ukážeme vám ako.


Najbezpečnejšie metódy proti krádeži áut

 

Dnes v podstate neexistuje 100 % ochrana proti krádeži auta. Hoci sa niektorí zlodeji už nevyhýbajú ani podzemným alebo viacposchodovým parkoviskám, uzamknutá garáž v ktorej sú pevné automatické závory, je stále najlepšou možnosťou na ochranu auta. Veľa majiteľov vozidiel však nemá garáž a vo veľkých mestách sa parkuje väčšinou na ulici.

 

 

Dobre osvetlené ulice, ktoré sú navyše rušné, sťažujú zlodejom prácu. V tomto prípade môže poskytnúť účinnú ochranu parkovací zámok volantu. Veľmi nápomocné sú aj kamerové systémy, ktorých v meste pribúda čoraz viac.

 

Čo s autom, keď sa v poľovníckom oblečení vyberiete do lesa?

 

Ako si poistiť auto, ktorým ste sa dopravili z veľkého mesta k najbližšiemu revíru a v pohodlnom poľovníckom oblečení plánujete vyraziť za úspešným úlovkom, pozorovaním prírody či jej ochranou?

 

V bežnom živote existuje príležitostí na odcudzenie vášho vozidla viac než dosť. Dôležité je, vedieť im zabrániť. Ako?

  • Vodiči by mali vždy vytiahnuť zo zapaľovania kľúč, aj keď opúšťajú svoje vozidlo len na krátky čas, napríklad kvôli tankovaniu
  • Nezabudnite tiež vždy zamykať dvere a okná, a to aj za slnečného počasia.
  • Taktiež je vhodné nosiť kľúče od auta vždy so sebou a nenechávať ich bez dozoru v bunde v šatni.
  • Špičkové modely sa často kradnú na objednávku, takže vodiči by mali byť znepokojení, ak uvidia niekoho, kto si ich vozidlo fotí. Môžu to byť prípravné práce na neskoršiu krádež. V takýchto prípadoch by mala byť informovaná možno aj polícia.

Kedy pomôže chiptuning?

 

Moderné autá majú vo svojom systéme zabudovaný už počítač, ktorého správnym naprogramovaním sa dá neoprávnenému ovládaniu vozidla zabrániť a znemožniť tak jeho odcudzenie. Pomáhajú mu v tom špeciálne senzory a centrála, z ktorej sa dnes už riadi celý automobil.

 

Ide o špeciálny chiptuning,  na ktorého vykonanie by ste mali mať určité skúsenosti aj vedomosti, prípadne si zavolať profesionála. V každom prípade je to ďalšia dobrá cesta, ako vaše vozidlo spoľahlivo a jednoducho ochrániť.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky TS

Foto:  Piotr Wytrazek/Shutterstock.com | MemoryMan/Shutterstock.comNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok