Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
3. mar. 2021Bohumil
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Kandidát na post špeciálneho prokurátora Peter Kysel.
Kandidát na post špeciálneho prokurátora Peter Kysel.
25.01.2021 06:53 Domov
Jeho motiváciou je stíhanie bývalého špeciálneho prokurátora
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
25.01.2021 06:53 Domov

Jeho motiváciou je stíhanie bývalého špeciálneho prokurátoraBRATISLAVA - Peter Kysel, ako jeden z kandidátov na post špeciálneho prokurátora SR to uviedol vo svojom motivačnom liste, ktorý je zverejnený na stránke Národnej rady SR. Ako prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry ho na post šéfa ÚŠP nominovala Rada prokurátorov SR.


Porušoval to, čo mal kontrolovať

Podľa Kysela je práve stíhanie Dušana K. za účasť a členstvo v zločineckej skupine či prijímanie úplatkov paradoxné, pretože ide o trestnú činnosť, ktorá patrí medzi podstatnú časť agendy ÚŠP.

 

 

Strata dôvery?

"Takéto spreneverenie sa prokurátorskému sľubu, ako aj poslaniu úradu špeciálnej prokuratúry, výrazne narúša dôveru spoločnosti v prokuratúru ako celok," dodal v liste Kysel s tým, že z pozície kariérneho prokurátora, ktorý je na ÚŠP viac ako 15 rokov, cíti povinnosť, ako aj zodpovednosť uchádzať sa o funkciu špeciálneho prokurátora.

 

 

Hlavné ciele
Ako špeciálny prokurátor by chcel Kysel svojím pôsobením pozitívne motivovať prokurátorov úradu k vykonávaniu ich práce, prispieť k zefektívneniu všetkých činností úradu či zlepšiť komunikáciu navonok v súvislosti s rozhodnutiami prokurátorov úradu.

 

Úloha špeciálneho prokurátora 

"Som presvedčený, že je to uskutočniteľné, pokiaľ všetci kolegovia v úrade budú pristupovať k práci profesionálne, pričom je práve úlohou špeciálneho prokurátora vytvárať im na to podmienky," vysvetlil.

 

 

Rada prokurátorov vo svojom návrhu Kysela na špeciálneho prokurátora posúdila jeho prezentáciu ďalšieho rozvoja ÚŠP ako proreformnú, ktorá "v konečnom dôsledku môže prispieť k reštartu tohto úradu".

 

Doterajšie pôsobenie 
Peter Kysel je prokurátorom ÚŠP na odbore všeobecnej kriminality už viac ako 15 rokov. Od roku 2009 vybavoval zväčša agendu súvisiacu s korupciou a od začiatku roka 2010 sa zaoberá trestnou činnostnou páchanou zločineckými skupinami, terorizmom a úkladnými vraždami.

 

 

Právo vyštudoval na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, kde si spravil aj rigoróznu prácu.

 

V minulosti Kysel dozoroval napríklad kauzy členov bratislavského gangu sýkorovcov, v ktorých boli viac ráz na doživotný trest odňatia slobody odsúdený bos Róbert Lališ alias Kýbel a ďalší obžalovaní.reklama


Zdroj: SITA/Netky Lukáš Čief

Foto:  Facebook, Pixabay, PexelsNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok