Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
24. okt. 2020Kvetoslava
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
23.05.2015 15:46 Domov
Jesseniova lekárska fakulta chce prístroje za 7,9 milióna eur
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
23.05.2015 15:46 Domov

Jesseniova lekárska fakulta chce prístroje za 7,9 milióna eurBRATISLAVA - Martinská Jesseniova lekárska fakulta Univerzity Komenského v Bratislave chce obstarať prístroje pre výskum a vývoj. Celková hodnota zákazky má pritom byť 7,9 milióna eur.


Vyplýva to z predbežného oznámenia o verejnom obstarávaní, ktoré zverejnil Vestník verejného obstarávania. Prístrojové vybavenie pritom chcú obstarať pre projekt s názvom Podpora excelentného výskumu v Univerzitnej nemocnici Martin zabezpečením komplementarity s onkologickým výskumom Jesseniovej lekárskej fakulty v Martine.


Zákazka sa delí na šesť častí. V prvej časti plánujú obstarať prístroje pre výskum a vývoj, ktoré budú používať pri excelentnej diagnostike a terapii onkologických ochorení. Nosnú časť prístrojov využijú aj pre špecifické operačné zákroky spojené s odberom biologického materiálu a pri zavádzaní nových diagnostických a terapeutických postupov. V druhej časti plánujú obstarať endoskopy a príslušenstvo k nim, ktoré budú používať rovnako najmä pri odberoch biologického materiálu a pri zavádzaní miniinvazívnych diagnostických a terapeutických procesov.

 

Ďalším predmetom zákazky sú zobrazovacie zariadenia, ktoré využijú pri presnej diagnostike nádorových ochorení či cielenom odbere tkaniva na ďalšie vyšetrenie. V štvrtej časti chcú obstarať laboratórne prístroje, ktoré budú používať na diagnostiku viacerých onkopatologických stavov. Fakulta chce získať aj mikroskopy pre presnú a cielenú diagnostiku typu a štádia onkologického ochorenia. V poslednej časti zákazky chcú obstarať monitorovacie zariadenia na sledovanie vybraných parametrov pri rôznych skupinách onkologických pacientov. S využitím týchto zariadení budú môcť zabezpečiť funkčnú diagnostiku u pacientov s nádorovým ochorením a komplexné sledovanie pacientov počas a po diagnostických a terapeutických zákrokoch.


Projekt počíta s využitím prostriedkov v rámci Operačného programu Výskum a vývoj.

 reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  internetNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok