Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
31. máj. 2020Petrana
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
21.11.2012 11:25 Kultúra
Jezuiti pripravujú už šiesty benefičný koncert Spev pre Afriku
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
21.11.2012 11:25 Kultúra

Jezuiti pripravujú už šiesty benefičný koncert Spev pre AfrikuJezuiti pripravujú už šiesty benefičný koncert Spev pre Afriku - Kultúra Benefičný koncert s názvom Spev pre Afriku sa už po šiesty raz bude konať v jezuitskom Kostole Najsvätejšieho Spasiteľa v centre Bratislavy. Pripravujú ho jezuiti v spolupráci so zbo


Benefičný koncert s názvom Spev pre Afriku sa už po šiesty raz bude konať v jezuitskom Kostole Najsvätejšieho Spasiteľa v centre Bratislavy. Pripravujú ho jezuiti v spolupráci so zborom Chorus Salvatoris. Koncert sa uskutoční v nedeľu 25. novembra 2012 o 19.30 h.

Na koncerte budú účinkovať spevácke zbory Magis, Chorus Salvatoris a Technik ako i komorný súbor Collegium Musicum Salvatoris. Čestným hosťom večera bude aj generálny predstavený Spoločnosti Ježišovej páter Adolfo Nicolás. Koncert v priamom prenose odvysiela kresťanské rádio Lumen.

Predchádzajúcich päť benefičných koncertov Spev pre Afriku už pomohlo zabezpečiť prostriedky na rôzne potreby prevádzky Centra nádeje Loyola v africkom štáte Togo. Výnos z tohtoročného koncertu Spev pre Afriku je určený na podporu vzdelávania sirôt, ktoré kvôli AIDS prišli o rodičov. Tak ako po minulé roky získané peniaze poukážu spomenutému zariadeniu v Togu.

O africké siroty sa často nemá kto postarať

Centrum nádeje Loyola je zariadenie, ktorého cieľom je pomáhať ľuďom postihnutým HIV/AIDS. Nepriamymi obeťami tejto choroby v subsaharskej Afrike je 14,8 milióna detí, ktorým toto ochorenie vzalo rodičov. Tieto deti nielenže smútia za rodičmi a majú hlboké psychické a emočné jazvy, ale často čelia krutému odmietnutiu a nemá sa kto o ne postarať. Tragické je tiež to, že majú oveľa menšiu možnosť chodiť do školy než iné deti hlavne z dôvodu absolútnej chudoby. Najhoršie sú na tom dievčatá, na ktoré najviac padá bremeno starostlivosti o chorých rodičov alebo súrodencov. Deti chodia do školy neskoro, často chýbajú, alebo tam nechodia vôbec.

Zdroj: TASR


reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok